31.01.2019/11:57

Catering dietetyczny – ulotna ciekawostka czy wschodzący trend?

Niedziele wolne od handlu wymusiły na Polakach zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Badania konsumenckich trendów pokazują, że czas sobotniego szturmu dyskontów nieco przyhamowuje. Wzrasta natomiast zainteresowanie wygodnymi alternatywami – na przykład cateringiem dietetycznym, który można zamówić przez cały weekend online.

Jak podaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, poparcie dla zakazu handlu w niedziele systematycznie spada. Obecnie aż 71 proc. Polaków nie akceptuje tego rozwiązania. Co więcej, odsetek osób robiących zakupy właśnie w niedzielę spadł z poziomu 85 proc. do 78 proc. Oznacza to, że w praktyce ustawa ogranicza jedynie liczbę miejsc, w których możemy dokonywać zakupów, a nie zmienia drastycznie podejścia Polaków do koncepcji wolnego dnia.
Najnowsze obserwacje pokazują, że konsumenci przestają robić duże zapasy produktów spożywczych, a niektórzy zaczęli szukać alternatywnych rozwiązań. Szczególnie odczuwa to branża zajmująca się cateringiem dietetycznym. To właśnie tu eksperci zarejestrowali wzrost zainteresowania usługami diet pudełkowych z dostawą do domu.
– Od wprowadzenia wolnych niedziel dostajemy coraz więcej zapytań dotyczących dostaw weekendowych. W weekendy, w które przypada niedziela wolna od handlu, ruch znacząco wzrasta. Zainteresowanie cateringiem jest wtedy o około 45 proc. wyższe niż w niedziele handlowe– mówi Łukasz Sot, współwłaściciel serwisu cateromarket.pl, wyszukiwarki cateringów dietetycznych. – Generalnie zainteresowanie cateringiem dietetycznym w Polsce systematycznie rośnie. Co kwartał jest to prawie 10 proc. – dodaje.

Serwisy oferujące tzw. dietę pudełkową proponują konsumentom gotowe do spożycia posiłki, spełniające określone wymagania dietetyczne – dietę odchudzającą, zbilansowaną, wegetariańską, bezglutenową, bez laktozy, a także indywidualną. Większość serwisów oferuje w tej postaci całodzienne wyżywienie – np. pięć pełnowartościowych posiłków, spełniających wymogi określonej diety. Ceny z reguły oscylują wokół 50 zł dziennie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Jula 04.02.2019

    To prawda. Sklepy stacjonarne muszą wprowadzać również takie poboczne dodatkowe usługi bo inaczej według mnie na dłuższą metę nie będą miały racji bytu. Chociaż moim zdaniem także o wiele ciekawszą opcją są te firmy, z których można zamawiać z kilku sklepów nie tylko z jednego jak np z Tesco, Auchan. Ja wolę mieć możliwość wyboru dostawy z różnych sklepów. Weszłam a tą stronę Zakupy z Dowozem i wydają się ciekawą opcją. Nie korzystałam jeszcze z ich usług, ale może się skuszę

  • Karamba 01.02.2019

    Przez niedziele wolne od handlu ciężko wytrzymać w sklepach stacjonarnych np w sobotę przed niedzielą. Są takie kolejki, że ciężko się w ogóle poruszać po sklepach. Staram się robić większe zakupy np w środku tygodnia, a jeśli mi się nie uda to zamawiam zakupy z dowozem. Najczęściej zamawiam przez www.zakupyzdowozem.pl i przywożą mi np w sobotę po południu. Nie chcę tracić czasu i nerwów na zakupy i stanie w kolejkach.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.