24.01.2020/08:54

Coca-Cola nie zrezygnuje z plastikowych butelek, bo… klienci tego nie chcą

Coca-Cola poinformowała, że nie zamierza rezygnować z plastikowych butelek. Przedstawicielka firmy produkującej ponad 3 mln ton plastiku rocznie twierdzi, że takiej zmiany nie chcieliby klienci – informuje serwis noizz.pl.

Szacuje się, że jeden z największych producentów słodzonych napoi na świecie produkuje ok. 200 tys. plastikowych butelek na minutę. Jak zauważa noizz.pl, tak duża skala przekłada się na miliony ton niepotrzebnego plastiku, przez co w 2019 roku Coca-Cola została uznana przez organizację charytatywną Break Free from Plastic za najbardziej zanieczyszczającą środowisko firmę na świecie.

Jednak podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos szefowa firmy ds. zrównoważonego rozwoju Bea Perez poinformowała, że Coca-Cola nie zrezygnuje z plastikowych opakowań, bo te są wygodne dla klientów.

- Z naszych badań wynika, że nasi odbiorcy cenią sobie plastikowe butelki m.in. dlatego, że mogą być użyte ponownie i ze względu na ich minimalną masę - tłumaczyła. - Jednocześnie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nasza firma musi stać się bardziej przyjazna środowisku - dodała.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.