21.06.2013/09:26

Eurocash wyemitował obligacje warte 140 mln zł

Eurocash, największy w Polsce hurtowy dystrybutor artykułów żywnościowych (FMCG), wyemitował 1400 obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 100 000 zł każda, co łącznie daje kwotę 140 mln zł. Obligacje będą podlegać wykupowi w czerwcu 2018 roku, a ich efektywne oprocentowanie wyniesie WIBOR 6M + 1,6% w stosunku rocznym.

 – Uzyskane warunki emisji obligacji potwierdzają, że Eurocash postrzegany jest jako silny i wiarygodny partner – mówi Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocashu. – Sukcesywnie obniżamy nasze zadłużenie, co przekłada się na zmniejszenie kosztów jego obsługi. Teraz dodatkowo poprawiamy strukturę naszych zobowiązań, wydłużając średni termin zapadalności długu. Daje nam to większy komfort prowadzenia bieżącej działalności operacyjnej, a zarazem większą elastyczność i możliwość szybkiego reagowania w przypadku pojawienia się w przyszłości dodatkowych potrzeb finansowania – wskazuje Jacek Owczarek.

Obligacje Eurocashu trafiły do krajowych instytucji finansowych. Środki pozyskane z ich emisji zastąpią częściowo obecne linie obrotowe i będą wykorzystane do finansowania bieżącej działalności. Wyłącznym organizatorem oraz dealerem emisji był BRE Bank. Cały program emisji obligacji ustanowiony na podstawie umowy z BRE umożliwia przeprowadzenie w przyszłości kolejnych emisji do łącznej kwoty 500 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.