05.01.2020/09:53

Główny Urząd Miar sprawdza czy naprawa drukarek Delio narusza homologację

Awaria drukarek Novitus spowodowała spory chaos w wielu sieciach handlowych w całym kraju, m.in w sieci Dino. Firma od razu zaczęła naprawiać wadliwe urządzenia, jednak zaczęły pojawiać się pytania czy jest to możliwe bez naruszania homologacji. Sprawie przygląda się już Główny Urząd Miar.

­- W związku z wieloma doniesieniami prasowymi w sprawie problemu kas rejestrujących spółki COMP, informujemy, że Główny Urząd Miar podjął działania w celu poznania i zrozumienia istoty problemu i jego przyczyn technicznych. Dopiero ich poznanie umożliwi określenie, czy podejmowane działania serwisowe wpływają na konstrukcję kasy objęte decyzją Prezesa GUM oraz czy mogą powodować konieczność zmian np. w programie pracy kasy – a co za tym idzie -  ponownej jej certyfikacji - informuje Zbigniew Ramotowski, dyrektor Biura Strategii GUM w oświadczeniu na stronie internetowej urzędu.

Urzędnik podkreśla, że obecnie trwa proces zbierania informacji na temat przyczyn i przebiegu awarii. Dopiero wtedy będzie można podjąć decyzję w kwestii ewentualnej kolejnej certyfikacji urządzeń.

- Spodziewamy się, że po zebraniu niezbędnych informacji będzie możliwe udzielenie szerszej odpowiedzi, w tym w szczególności czy proces naprawy wadliwych kas przez producenta jest możliwy bez naruszenia homologacji, oraz możliwości wyeliminowania ryzyka powtórzenia się tego typu incydentów ­- zaznacza Ramotowski.

Urząd podkreśla jednocześnie, że określenie sposobu postępowania z kasami rejestrującymi, które uległy awarii należy w pierwszej kolejności do producenta urządzeń lub firmy, która wprowadziła je do obrotu i to z nimi należy kontaktować się w pierwszej kolejności.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AW 06.01.2020

    (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.