17.04.2020/11:08

Handel krytykuje rząd za podejście do kwestii godzin dla seniora

W ocenie Polskiej Izby Handlu (PIH), podejście rządu do kwestii „godzin dla seniora” należy skrytykować, ponieważ aktualne rozwiązanie jest niepraktyczne. Paraliżuje ono funkcjonowanie handlu i wywołuje konflikty – wskazują przedstawiciele PIH.

Z dzisiejszego wpisu PIH na Twitterze wynika, że „godziny dla seniora” w obecnej formie są krytykowane zarówno przez klientów, jak i pracowników handlu, a nierzadko samych seniorów. Takie sygnały napływają do Izby.

„Mówiliśmy już o tym wielokrotnie - daleko lepszym rozwiązaniem byłby priorytet dla seniorów. Nie dezorganizowałoby to pracy sklepów, i byłoby lepiej akceptowane społecznie oraz wygodniejsze dla osób starszych” – czytamy we wpisie.

„Ponadto w kontekście wczorajszych poluzowań przepisów trudno znaleźć logiczne uzasadnienie dlaczego markety budowlane mają pozostać zamknięte w soboty” – dodają przedstawiciele PIH.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.