26.01.2017/17:20

Jerzy Mazgaj i Ipopema sukcesywnie sprzedają akcje Alma Marketu

Jerzy Mazgaj, do niedawna prezes a obecnie przewodniczący rady nadzorczej spółki Alma Market, między 5 a 24 stycznia sprzedał ponad 660 tys. akcji firmy, którą zakładał. Swoje zaangażowanie w spółkę w ostatnich dniach zmniejszał także fundusz Ipopema, który pozbył się niemal 120 tys. akcji Almy.

Jak wynika z komunikatów Alma Marketu, Jerzy Mazgaj na sprzedaży akcji spółki 5, 20, 23 i 24 stycznia zarobił ponad 1,28 mln zł. Średnia cena zbycia w poszczególnych transakcjach wahała się między 1,42 zł za jeden papier a 3,02 zł za papier. Mazgaj poinformował, że po czterech wspomnianych transakcjach liczba posiadanych przez niego głosów w spółce zmalała do 39,73 proc. Jeszcze 7 stycznia br. Mazgaj miał 48,03 proc. głosów. Po styczniowej wyprzedaży papierów, założyciel delikatesowej sieci posiada wciąż ok. 1 mln akcji spółki.

Drugi pod względem wielkości akcjonariusz Alma Marketu, Ipopema 2 Fizan, w obecnym miesiącu także zdecydował się na sprzedawanie akcji spółki. Trzy transakcje zawarte przez Ipopemę między 11 a 20 stycznia, opiewały łącznie na kwotę ponad 323 tys. zł. Ipopemie pozostało jeszcze ok. 940 tys. akcji Alma Marketu, co przekłada się na 11,8 proc. ogólnej liczby głosów na WZA spółki.

Przypomnijmy, znajdująca się w restrukturyzacji Alma poinformowała w minionym tygodniu, że 10 stycznia br. doszło do opłacenia emisji 5,5 mln nowych akcji serii H o wartości 1 zł każda. Podwyższenie kapitału zakładowego spółki i emisję nowych akcji uchwalono 4 stycznia br., podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki. Emisja akcji serii H skierowana jest do Tomasza Żarneckiego, przedsiębiorcy, do którego należy m.in. sklep E.Leclerc w Nowym Targu.

Od 15 grudnia 2016 r. w Alma Markecie trwa postępowanie sanacyjne. Firma zmagająca się z licznymi problemami (brak pieniędzy, brak towarów na półkach, zepsute relacje z dostawcami) obecnie posiada już tylko dziewięć sklepów (w większości na terenie woj. małopolskiego), podczas gdy kilkanaście miesięcy temu miała ich 48.

Czytaj także:
Jerzy Mazgaj, były prezes Alma Market: W handlu jest ciężko

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Go 28.01.2017

    Wygląda jak Żak w Ranczo grający wójta....tyle ze ten pan jest naprawdę i jeat baaaaaardzo niesympatyczny.

  • manager 26.01.2017

    ...co za typ ! co za morda !!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.