01.02.2018/10:48

Juozas Daunys nowym prezesem firmy Mieszko

Od 1 lutego 2018 roku prezesem zarządu firmy Mieszko jest Juozas Daunys, manager związany do tej pory z branżą alkoholową – ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl.

Juozas Daunys ma ponad 16-letnie doświadczenie w branży FMCG. Pracował w takich krajach, jak Litwa, Bułgaria i Polska.

Daunys przez ostatnie 9 lat był związany z branżą alkoholową – pracował dla grupy Marie Brizard Wine & Spirits (dawniej Belvedere). Początkowo, od 2011 roku na stanowisku prezesa w Vilniaus Degtine na Litwie, a od 2015 roku jako prezes regionu Europy Południowo-Wschodniej. Od 2016 roku pełnił funkcję prezesa regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz prezesa zarządu Marie Brizard Wine & Spirits Polska.

Przypomnijmy, że od końca października 2017 roku firmą Mieszko kierował Darius Saikevicius, który przejął obowiązki prezesa Igora Jelińskiego gdy ten nieoczekiwanie rozstał się z firmą uzasadniając swoje odejście „rozbieżnościami pomiędzy nim a właścicielem firmy". Saikevicius został oddelegowany do zarządu firmy 25 października ub.r, a 25 stycznia br. powrócił do rady nadzorczej spółki.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Pracownik Mieszko 01.08.2020

  Jestem zdziwiony że właściciele Mieszko pozwalają na to żeby Juozas zdołował firmę przez brak kompetencji która jest widoczna na każdym kroku. Często zastanawiam się czy jego targetem jest doprowadzenie firmy do upadłości bo innego sensownego wytłumaczenia nie widzę...

 • Mieszko 01.08.2020

  Slaby, jeżeli ma w targecie rozłożenie tak dobrej firmy to dale mu 6 miesięcy i firma Mieszko jest do sprzedania

 • arturo 23.01.2020

  Niestety teraz Mieszko jest w tragicznej sytuacji chaos brak zarządzania co 6 miesięcy wymienia Kamów na MT ta firma ma największe spadki w historii. Szkoda niegdyś firma bardzo pozytywnie była odbierana na rynku !!!

 • Fu 23.08.2018

  Rozwalił MBWS. Prokurator powinien go ścigać!!!!!

 • Litwin 26.05.2018

  ale to chyba zart? fact dobry do wyciscania ceferek...kazdym kosztem.. teraz i tutaj a potem.... ide dalej.... ZERO umiejetnosci managerskich... a ni ludzie a ni biznes a ni handel. Litwini co kupili mieszko wlasnego szczura wpuscili.... no to im porobi...hehehe

 • A+ 07.02.2018

  Uciekł przed odpowiedzialnością. Ponoć najwięksi dystrybutorzy branży alkoholowej chcą go podać do Sądu za to co zrobił z systemem dystrybucyjnym i cenami podpisując dyskryminujący kontrakt z EC.

 • Blackdeath 07.02.2018

  MBWS podał wczoraj wyniki sprzedaży za 2017 w Polsce i przewidywany wynik finansowy, to jest MASAKRA. Przewidują straty w Polsce na kilkadziesiąt milionów !!! Sprzedaż w najlepszym kwartale dla wódki -75%. Taki to menago z niego.

 • Ale beka 06.02.2018

  Ha ha ha ha. Ale masakra! Ten facet to chodzący furiat i chaos - położył MBWS. Manipulował wynikami i ludźmi. Gratuluję Radzie Nadzorczej wywiadu o człowieku.....

 • Chrobry syn Mieszka 03.02.2018

  mam nadzieje że nie zrobi tyle złego co ten pseudo manago nawyczyniał w MBWS

 • Sobieski 01.02.2018

  W grudniu uciekał przerażony z MBWS. Raczej się nie sprawdził. Taki figurant ,nie zrobił nic dobrego dla firmy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.