16.06.2017/07:46

Klub Milionerów 2016! Ranking największych marek alkoholi na świecie!

W globalnym rankingu „Klubu Milionerów 2016” znalazło się 157 marek alkoholowych o rocznej sprzedaży powyżej miliona 9-litrowych skrzynek, w tym dziewięć alkoholi z Polski, na czele z najlepiej sprzedającą się z nich Żubrówką.

Produkowana przez CEDC kultowa marka z Żubrem na etykiecie jest jedną z czterech największych wódek świata. Żubrówka oraz dwie inne marki pochodzące z oferty CEDC, Soplica i Żytniówka, trafiły również do zestawienia 10 najszybciej rosnących marek wódek na świecie.

W przygotowanym przez magazyn „Drinks International” zestawieniu, Żubrówka zajmuje 4 miejsce wśród wszystkich wódek świata – po globalnych markach Smirnoff i Absolut oraz dystrybuowanej głównie na rodzimym rynku lokalnej ukraińskiej marce Khortytsa – ze sprzedażą 7,1 miliona 9-litrowych skrzynek. W porównaniu z rankingiem za rok 2015, Żubrówka awansowała o jedną pozycję, dzięki zwiększeniu sprzedaży o prawie milion 9-litrowych skrzynek.

- Sukces Żubrówki odzwierciedla pozycję tej marki w Polsce, ale wciąż widzimy ogromny potencjał rozwoju zagranicą, na ponad 40 rynkach, na których jest ona oferowana. Podobnie ma się rzecz z marką Soplica, w przypadku której w ostatnich latach podwoiliśmy liczbę rynków zagranicznych, na których chcemy rozwijać ten wyjątkowy, odwołujący się do tradycji polskich nalewek produkt– komentuje Alicja Jelec, dyrektor marketingu Wódek CEDC.

Wszystkie marki CEDC należące do „Klubu Milionerów”: Żubrówka, Soplica i Żytniówka, trafiły również do zestawienia najszybciej rosnących marek wódek z całego świata, sporządzonego na podstawie wzrostu sprzedaży w porównaniu w poprzednim rankingiem według sprzedaży za rok 2015.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.