05.04.2020/11:01

Limit osób na kasę w sklepie zdaje egzamin?

Od początku kwietnia obowiązuje w sklepach zasada trzech osób na kasę. Duże sieci wysyłają ochroniarzy, by tego pilnowały. Jednak mniejsi przedsiębiorcy mają problem – informuje serwis wp.pl.

Według nowych regulacji, do każdego sklepu czy lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. Czyli, jeśli kas jest 5, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

Czy detaliści to przestrzegają? Duże sieci wielkich problemów nie mają, bo zwykle porządku w sklepach pilnują ochroniarze, którzy liczą klientów i pilnują, kiedy wpuścić kolejnych. Problem mogą mieć mniejsze sklepy, ale szukają rozwiązań.

Na przykład, firma Polomarket zdecydowała się na ciekawy ruch. „Ograniczyliśmy liczbę wózków sklepowych. Teraz w naszych sklepach zmniejszono liczbę tych wózków tak, aby była dopasowana do maksymalnej dopuszczalnej liczby klientów w danym obiekcie” – podało biuro prasowe Polomarketu.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.