27.09.2018/11:45

Maciej Ptaszyński, PIH: Małe sklepy nie zyskują na zakazie handlu w niedziele!

- Sygnały docierające do Polskiej Izby Handlu wskazują wyraźnie, że w najmniejszych sklepach, które mogą być prowadzone przez samego właściciela obroty w niedziele niehandlowe co prawda rosną, ale przez agresywne kampanie zagranicznych dyskontów reklamujących się przed weekendem obroty w tych sklepach w piątki i soboty spadają tak bardzo, że niedzielny wzrost nie jest w skompensować strat z poprzednich dni - komentuje Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny PIH.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Grajud 01.10.2018

  Mieszkam w dużym mieście i nie kupuję w małych sklepach gdzie ceny są o 20% wyzsze niż w sklepach dużych a wybór jest ograniczony i nie kupię w jednym małym sklepie wszystkiego co potrzebuję. Duża sieć zawsze będzie tańsza od małego sklepu bo ma inną skalę działania i dzięki temu kupuje od producentów znacznie taniej a koszty operacyjne rozkładają się na większy obrót. Tak jest na całym świecie. pis tylko mąci w handlu - jak było z podatkiem handlowym ? - jak strasznie zamieszali - a teraz z tym całym zakazem w niedzielę to znacznie więcej jest kosztów i strat niż zysków. Pis przywraca komunę - kłamstwa, zastraszanie, tępa propaganda, mącenie, przywileje dla aparatczyków partyjnych z pisu.

 • nikinikt 29.09.2018

  Sprawa dotyczy budowania świadomości klienta .Kupując w dyskoncie tańsze produkty klient traci na ich jakości.

  Przecież wiadomo ,żeby wyprodukować trzeba ponieść koszty a z nich nie jest tak łatwo uciec.Tak więc sieci dyskontów kupują tańsze produkty wyprodukowane specjalnie dla nich ale wyprodukowane inaczej czyli taniej.A jak taniej to wiadomo ,że nie są to produkty tak dobrej jakości jak kupowane w handlu tradycyjnym.Wiadomo przecież ,że produkcja dla dyskontów jest inna , specjalne ustawienia linii produkcyjne dla dyskontów są powszechne znane .Niektórzy pracownicy , którzy są odpowiedzialni za to mają obowiązek milczeć na ten temat.Ludzie nadal jednak widzą tylko reklamy i ich kłamstwo.

 • bp 28.09.2018

  No to co. Zakaz handlu w niedziele i dodać zakaz reklamy środa czwartek piątek sobota, tak na początek

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.