04.12.2018/12:24

Mondelez rozbudowuje moce produkcyjne. Inwestycja pochłonęła 5 mln dolarów

W Bielanach Wrocławskich oficjalnie wystartowała nowa fabryka gum i cukierków należąca do Mondelēza. Jak powiedzieli podczas konferencji prasowej przedstawiciele firmy, inwestycja pochłonęła 5 mln dolarów.

Budowa trwała łącznie 8 miesięcy. Mondelēz w rejonie Bielan Wrocławskich zainwestował do tej pory 23 mln dolarów.

- Dzięki temu, że teraz pracujemy pod jednym dachem nad czterema kategoriami, możemy tworzyć innowacje, które przenikają się w ramach różnych rodzajów produktów - powiedział Adam Gajewski, szef Mondelez International.

- Wiedza i technologie będą przenikały się między tymi kategoriami - zapewnił podczas otwarcia.

Jak dodał Janusz Idczak, prezes polskiego oddziału Mondeleza, Polska pozostanie strategicznym miejscem inwestycji w zakłady i centra badawcze dla firmy. - Jeśli chodzi o inwestycje na Dolnym Śląsku, to nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - powiedział Idczak.

Uruchomione wiosną 2017 roku w Bielanach Wrocławskich Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International jest częścią globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych spółki Mondelēz International i jednym z trzech tego typu ośrodków firmy w Europie

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.