09.10.2017/15:26

Nowa reklama Tesco bulwersuje internautów. Sieć rezygnuje z kreacji

Billboardy reklamujące sieć Tesco znalazły się pod ostrzałem krytyki ze strony internautów. Przedstawiona na nich scena - kobieta w ciąży podająca obejmującemu ją mężczyźnie talerz z jedzeniem, ma zdaniem oburzonych wydźwięk ewidentnie szowinistyczny. 

Jak czytamy w serwisie superbiz.se.pl, plakat reklamujący Tesco skomentował, skądinąd wulgarnie, na swoim Facebook'u reżyser Andrzej Saramonowicz, twórca komedii, takich jak m.in. „Testosteron" czy „Lejdis". 

Na post zareagowało ponad 11 tys. osób.

Billboardy sieci hipermarketów można już zobaczyć w całej Polsce. Serwis superbiz.se.pl ocenia, że hasło widoczne na afiszu: „Oferujemy ponad 17 000 produktów. Żebyś miała z czego wybierać" trudno uznać za udane.

Tesco poinformowało właśnie na swojej stronie internetowej o rezygnacji z dalszego wykorzystania wspomnianej reklamy. "Część naszych klientów zwróciła uwagę, iż przekaz aktualnej kampanii billboardowej serwisu Tesco Ezakupy może być  niewystarczająco czytelny – podjęliśmy zatem decyzję o rezygnacji z używania tej kreacji w działaniach marketingowych i o wstrzymaniu kampanii." - poinformował operator.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Polka 09.10.2017

    Fajna reklama. Sama jestem w ciąży i podaję mężowi obiady kiedy ten wraca z pracy. Dziecku też. Tylko że on mnie tak nie głaszcze tylko wraca wku##wiony na współpracowników...

  • Bartku 09.10.2017

    Nie przekonywał (a) się.

  • woj. 09.10.2017

    Andrzej Saramonowicz, to facet czy kobieta ? Z tekstu wynika że kobieta, dziwne.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.