31.01.2017/09:52

Nowel Piekarnia Nowakowski zwiększa budżet do 140 mln zł

Producent mrożonego pieczywa, firma Nowel Piekarnia Nowakowski, dzięki Credit Value Investments podwyższy kapitał zakładowy. W planach są akwizycje zagraniczne – informuje „Pils Biznesu”.

Wiosną 2016 roku Nowel Piekarnia Nowakowski rozpoczęła wartą 70 mln zł inwestycję w moce produkcyjne swoich zakładów mrożonego pieczywa w Legionowie i Michałowie-Reginowie. Teraz z Credit Value Investments (CVI) zwiększa budżet do 140 mln zł. W rozmowie z „Pulsem Biznseu” Marcin Leja, dyrektor zarządzający CVI, stwierdza, że fundusz jest gotowy mocniej dokapitalizować spółkę, bo w segmencie mrożonego pieczywa widzi duże pole do wzrostu w kraju, a ponadto firma intensywnie rozwija sprzedaż zagraniczną. „Razem z jej zarządem szukamy też potencjalnych akwizycji. Rozważamy przejęcie zakładu w Europie Centralnej bądź Południowej, produkującego inną niż Nowel kategorię mrożonego pieczywa albo dostarczającego je do innych niż Nowel sieci handlowych. Na razie obserwujemy m.in. Węgry i Rumunię” – twierdzi cytowany przez dziennik Marcin Leja.

Na razie Nowel zakończył rok z 140 mln zł przychodów. Na ten ma zaplanowane 170 mln zł, a cel na 2020 r. to 340 mln zł. Spółka jest rodzinną firmą z ponad 90-letnią historią, zarządzaną obecnie przez czwarte pokolenie. W 2006 r. zespół kierowany przez Elżbietę Zajezierską rozpoczął wdrażanie strategii rozwoju na rynku pieczywa do odpieku, dzięki czemu od 2010 r. firma skupia się wyłącznie na jego produkcji. Segment pieczywa mrożonego stanowi obecnie kilkanaście procent polskiego rynku piekarniczego. Eksperci przewidują, że do 2020 roku wzrost popytu na mrożone pieczywo w Polsce ma wynieść aż 20 proc.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • oszukany 18.08.2017

    OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZEDSIĘBIORCÓW I OSOBY PRYWATNE PRZED WSPÓŁPRACĄ Z FIRMĄ: NOWAKOWSKI PIEKARNIE SP. Z O.O. JACEK NOWAKOWSKI. 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Mazowiecka 11. NIP: 531-169-11-50. Oszustwa odbywają się w filii zakładu w miejscowości Kolonia Klepaczka ul. Transportowa 4 gm. Kamienica Polska. Firma nie płaci za wykonane usługi i zlecenia ponad pół roku. Usługi zleca bezpośrednio współwłaściciel firmy Jacek Nowakowski, którego długi wobec firm współpracujących rosną jak na drożdżach. Proceder oszukiwania jest bardzo prosty. Jacek Nowakowski zleca prace do wykonania płaci za pierwsze faktury. Firmy nabierają zaufania, po czym zleca coraz więcej robót i już przestaje płacić. W ten sposób zostało oszukanych kilkadziesiąt firm na kilkadziesiąt milionów złotych. W tej chwili sprawę prowadzi Policja - Wydział Przestępczości Gospodarczej i Urząd Skarbowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Wszystkich poszkodowanych uprasza się o zgłaszanie do wymienionych instytucji.

  • obserwator 07.02.2017

    zespół kierowany przez Elżbietę Zajezierską.... Ta Pani daleko odpłyneła !!! PRZYPOMINAM ŻE TWÓRCĄ SUKCESU JEST JACEK NOWAKOWSKI

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.