Pedro Soares dos Santos: Jeronimo Martins chce odmienić trend degradacji środowiska
- W Jeronimo Martins wierzymy, że wraz z państwami, biznesem, organizacjami i konsumentami, możemy odmienić niekorzystny trend degradacji globalnego środowiska - pisze w oficjalnym komentarzu dla magazynu Jeronimo Martins pt. Feed prezes firmy, Pedro Soares dos Santos.
Jak pisze dos Santos, obecnie żyjemy w warunkach paradoksu - z jednej strony dbamy o zdrowie i polepszamy warunki życia społeczno-ekonomicznego, a z drugiej coraz bardziej niszczymy środowisko, w którym żyjemy. - Bank Światowy prognozuje, że w 2050 roku produkcja śmieci na świecie wzrośnie do 3,4 mld ton - to aż o 70 proc. więcej niż w 2016 roku. Plastik, który stanowi około 12 proc. odpadów, stanowi jeden z największych problemów dla zachowania równowagi ekologicznej - tłumaczy prezes Jeronimo Martins.
Inny problem to potężna skala marnotrawienia żywności. - Jedna trzecia produkowanej żywności co roku kończy w śmietniku. To ilość, która pozwoliłaby na likwidację problemu głodu na świecie, bo to czterokrotnie więcej niż potrzeby 821 mln głodujących osób - dodaje Pedro Soares dos Santos.
Prezes Jeronimo Martins wzywa do podjęcia działań, które mają na celu odwrócenie tego trendu. - Bycie odpowiedzialnym za środowisko jest coraz mniej działaniem dla ochotników, a staje się coraz bardziej obowiązkiem, który ma zapobiec najgorszemu - mówi dos Santos.
Z tego względu firma chce podjąć wspólne działania z wszystkimi podmiotami na rynku, by odwrócić ten trend. - Chcemy uniknąć wszystkich form emisji odpadów. Jeśli nie będziemy używali zasobów Ziemi bardziej odpowiedzialnie, będziemy winni temu, że nie zostawimy naszym dzieciom świata lepszego, niż go zastaliśmy - podsumowuje.
3 komentarze
-
03.02.2019
Pan Prezes chyba nie ma pojęcia jakie panują realia w jego sklepach Biedronka.
Codziennie ściągana żywność 2-1 dzień przed terminem. Zatowarowanie na full, odpiek pieczywa z w zbyt dużej ilości, bo program nakazuje.
Najpier trzeba zacząć od siebie, a nie wzywać do pustych frazesów w imię przypodobania się aktualnym trendom. Promilowy odsetek sklepów w programie oddawania żywności (2-1 dzień przed terminem spożycia) na cel charytatywny nie wystarczy. -
02.02.2019
Powiedział gość którego sklepy wyglądają jak jeden wielki śmietnik
-
02.02.2019
A prezes Jeronimo Martins wie ile jedzenia sie marnuje w jego firmie??? Ile bananow sie wyrzuca na smietnik bo maja dwie plamki,ile papryki bo troszku pomarszczona??? I tak by mozna wymieniac w nieskonczoność zamiast te produkty przecenic i ludzie by je jeszcze kupili ,ale po co l
22