30.07.2016/09:49

Los ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej w rękach prezydenta Andrzeja Dudy

Według rządowych planów podatek od sprzedaży detalicznej ma wejść w życie już 1 września. Jeśli terminy mają zostać dotrzymane, to podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod ustawą i publikacja dokumentu przez rząd powinny nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Prezydent nie ma dużo czasu na analizę ustawy, ale wszystko wskazuje na to, że zyska ona akceptację Andrzeja Dudy i jego kancelarii.

„Ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej została przekazana przez Marszałka Sejmu do Prezydenta RP w dniu 25 lipca 2016 r.” – poinformowała redakcję portalu wiadomoscihandlowe.pl Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP.

Przedstawiciele kancelarii wskazali, że „decyzja o podpisaniu ustawy jest osobistym uprawnieniem Prezydenta RP wynikającym bezpośrednio z przepisu art. 144 ust. 3 pkt 6 Konstytucji. Czynności dokonywane w trakcie konstytucyjnego terminu na podpisanie ustawy, w tym  analizy i oceny poprzedzające decyzję Prezydenta RP, stanowią działania o charakterze wewnętrznym, niemającym sformalizowanego charakteru i pozbawione są waloru oficjalności.”

„Tym samym, na obecnym etapie, szczegółowe informacje dotyczące prac związanych z oceną uchwalonej ustawy pozostają poza zakresem ustawy o dostępie do informacji publicznej.”

Ponadto przedstawiciele kancelarii poinformowali, że „wraz z podpisaniem ustawy Prezydent RP podpisuje równocześnie postanowienie w sprawie ogłoszenia podpisanej ustawy i dokumenty te są niezwłocznie przekazywane do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów celem dokonania publikacji ustawy.”

Więcej o ustawie o podatku handlowym można przeczytać w publikacjach, które można znaleźć na portalu wiadomoscihandlowe.pl:

Podatek handlowy przyniesie w tym roku 383 mln zł

Podatek handlowy bez poprawek po posiedzeniu senackiej komisji

Podatkiem handlowym zajmie się Trybunał Konstytucyjny?

Minister Janczyk: Przedsiębiorcy chcieli, by podatek handlowy był wyższy

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.