20.08.2018/11:44

Polacy chcą kupować w polskich sklepach, ale często mylą je z zagranicznymi

41 proc. ankietowanych w sondażu Wirtualnej Polski preferuje zakupy w polskich sklepach. Wśród elektoratu PiS to aż 57 proc. Jednak badani mają problemy z poprawnym określeniem, które sieci są „polskie”, a które „zagraniczne” – relacjonuje serwis money.pl.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Polo 21.08.2018

  A gdzie w tym wszystkim Polska sieć w 100% POLOmarket?

 • Dan 21.08.2018

  Sieci zagraniczne I brak wsparcia Rzadu RP w sprawie rodzimych Sieci wykonczyly Piotra I Pawla.
  Ogolnie brak Slow......

 • KLIK 21.08.2018

  Brawo WH! Wreszcie dobry artykuł. Musimy na co dzień edukować społeczeństwo,w temacie patriotyzm gospodarczy! Jedynie , co mnie dziwi w tym materiale,że tylko 25 % Polaków sądzi, że Biedronka to zagraniczny sklep. Wg mnie jest odwrotnie i 75% sadzi ,ze to polski sklep. Oni tak prowadzą reklamę,że ogłupiają naszych rodaków swoją polskością, a wiadomo, że to portugalski kapitał. Dziwi mnie też, dlaczego w TV publicznej jest tak mało informacji, które sklepy mają polski kapitał. Oprócz Społem, należy też wspomnieć o Gminnych Spółdzielniach,które działają na wsiach i małych miejscowościach.Pozdrawiam polskich patriotów!!!

 • gija888 21.08.2018

  Ktoś tu się bardzo poważnie pomylił. Nie rozumiem co ma właściciel hurtowni Eurocash LUIS - Portugalczyk - dostarczającej towar do sklepu którego właścicielem jest Polak? Delikatesy Centrum i ABC to polskie sklepy w 100%!!!! Eurocash jest jednym z kilku lub kilkunastu dostawców towaru. Właściciel sklepu POLAK - sprawdza codziennie ceny i jeżeli Eurocash ma drożej to nie kupuje!!! Delikatesy Centrum, Abc, Groszek, Lewiatan, Eurosklep, Gama to POLSKIE SKLEPY!!! Prowadzą je Polacy i płacą podatki do gminy, miasta. Wspierają regionalne działania. Żaden dyskont nie robi. Czy ktoś kiedyś dostał złotówkę od dyskontu na zorganizowanie np. Dnia Dziecka????

 • podatnik 20.08.2018

  czemu money.pl prowadzi taką akcję i szkodzi tym markom. może to być uznane za czyn nieuczciwej konkurencji skoro wylewanie ciechana nim jest w/g sądu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.