07.02.2019/12:08

Pracownicy Tesco na Węgrzech mogą nie dostać styczniowej wypłaty

Blisko 17,5 tys. pracowników węgierskiego oddziału Tesco mogą nie otrzymać wypłaty wynagrodzeń i benefitów za styczeń. Powodem jest strajk, ogłoszony we wtorek przez personel biura sieci w mieście Győr, odpowiedzialnego za rozliczanie wynagrodzeń. Kadrowcy Tesco zastrajkowali po tym, jak centrala zapowiedziała zamknięcie biura – informuje serwis Magyar Nemzet.

Tesco w ramach redukcji struktur księgowości i kadr zapowiedziało likwidację biura w Győr. Pracownicy biura nie porozumieli się z siecią co do warunków zwolnienia i zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy, a ponadto zawiesili wykonywanie obowiązków służbowych do czasu osiągnięcia porozumienia z pracodawcą.

Kadrowcy i księgowi Tesco, którzy mają zostać zwolnieni w dwóch turach 14 czerwca i 19 lipca, domagają się od sieci m.in. tego, aby przez cały okres wypowiedzenia byli zwolnieni od obowiązku świadczenia pracy.

Strajk pracowników biurowych może skutkować brakiem wypłat dla wszystkich 17,5 tys. pracowników Tesco na Węgrzech. Spółka nie będzie ponadto w stanie przyjmować nowych pracowników, wystawiać świadectw pracy odchodzącym, a także terminowo składać zeznań podatkowych i regulować należności podatkowych.

Źródło: mno.hu

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • dudi 07.02.2019

    Tymczasem tylko na Węgrzech są zagrożone terminy wypłat, ale za kilka miesięcy taki protest odbije się na wszystkich pracownikach-wszak cała administracja ma być na Węgrzech.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.