02.01.2019/14:44

Rekordowa liczba zamówień jedzenia przez internet w Nowy Rok. Na topie pizza

O 120 proc. więcej zamówień w stosunku do pozostałych dni w roku wpłynęło 1 stycznia do serwisu PizzaPortal.pl.

- Wynik ten byłby jeszcze lepszy, ale jest ograniczony dostępnością restauracji, które często są zamknięte ze względu na organizację imprez sylwestrowych lub lokal znajduje się w zamkniętym w tym dniu centrum handlowym - komentuje Tomasz Lipiński, dyrektor marketingu PizzaPortal.pl. - Jedno, co można o tym dniu powiedzieć, że wyraźnie popyt przewyższa podaż i z roku na rok obserwujemy gigantyczny wzrost zainteresowania zamówieniem jedzenia przez internet w Nowy Rok. Nasi klienci wybierali głównie pizzę, która stanowiła 62% noworocznych zamówień.

Przedstawiciel PizzaPortal.pl dodaje, że firma odnotowała wzrost zainteresowania kuchnią amerykańską (28% zamówień), azjatycką (5% zamówień) czy arabską (5% zamówień).

-W porównaniu z rokiem poprzednim, choć wciąż prym wiedzie pizza, widzimy też wyraźny wzrost popularności kuchni amerykańskiej np. panierowanych skrzydełek kurczaka czy burgerów. To idealnie pokazuje, jak kształtują się gusta kulinarne klientów – mówi Lipiński.

PizzaPortal.pl to jeden z największych serwisów do zamawiania jedzenia online. Współpracuje już z blisko 4000 lokali w ponad 300 miastach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.