04.10.2016/10:01

Rossmann wysłał na przemiał ostatnie wydanie miesięcznika „Skarb”

Władze sieci Rossmann zdecydowały o zniszczeniu całego nakładu bezpłatnego miesięcznika "Skarb", który ukazuje się w ok. 500 tys. egzemplarzy. Powodem decyzji były dwa - utrzymane w krytycznym tonie - artykuły poświęcone rządowemu programowi 500+ - informuje magazyn press.pl.

Firma Rossmann w oświadczeniu, które pojawiło się 3 października napisała, że "w związku z artykułem »500+…«, który ukazał się w październikowym „Skarbie” chcemy wszystkich Państwa bardzo przeprosić. Artykuł został napisany niezgodnie ze sztuką dziennikarską. Program 500+ został w nim opisany w sposób jednostronny i tendencyjny.”

Rossmann zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osób z redakcji, "którym zabrakło czujności i puściły te teksty". Tymczasem redaktor naczelna magazynu Agata Młynarska zapewnia, że sporne artykuły zostały napisane na zamówienia Rossmanna i ostatecznie zaaprobowane przez jego przedstawicieli.

Na zlecenie Rossmanna "Skarb" jest obecnie wydawany przez Ringier Axel Springer Polska, ale od przyszłego roku miesięcznik będzie wydawany przez spółkę Agora, która wygrała przetarg Rossmanna.

Źródło: press.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.