03.09.2020/12:08

Rosyjska sieć Lenta ma nowego prezesa

Lenta, jeden z wiodących rosyjskich detalistów, ogłosił powołanie Vladimira Sorokina na nowego CEO. Zastąpi on na tym stanowisku Hermana Tingę.

Sorokin przejmie stery w sieci Lenta od 3 września 2020 r. Jednocześnie zastąpi on Hermana Tingę w radzie nadzorczej spółki. Niemniej, Tinga będzie nadal współpracował z Lentą jako konsultant. – Lenta jest obecnie silnym graczem w rosyjskim sektorze handlu detalicznego żywnością, liderem w segmencie hipermarketów. Uważam, że mamy szasnę zostać jednym z liderów handlu detalicznego w Rosji. Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu i uczestniczeniem w pisaniu kolejnego rozdziału w historii sukcesu Lenty – komentuje Vladimir Sorokin.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku sieć Lenta została kupiona przez Aleksieja Mordaszowa, jednego z najbogatszych Rosjan, działającego wcześniej głównie w branży hutniczo-górniczej, maszynowej i medialnej, ale posiadającego również największy e-sklep z żywnością w Rosji (Utkonos).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.