03.02.2020/22:00

Ruszył pierwszy samoobsługowy Lewiatan czynny całą dobę, również w niehandlowe niedziele!

PSH Lewiatan to kolejna sieć handlowa, która zdecydowała się na eksperymenty ze sklepami samoobsługowymi - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Pierwsza tego rodzaju placówka detalisty ruszyła w ostatnich dniach w Krakowie. Czynna będzie 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, w tym również w święta i w niedziele objęte zakazem handlu.

Najbardziej nietypowy sklep Lewiatana w Polsce to w rzeczywistości sporych rozmiarów maszyna vendingowa, umiejscowiona w punkcie przypominającym kiosk. Placówka oferuje około 200 indeksów produktowych, w tym m.in. napoje i wodę butelkowaną, słodycze i przekąski, jogurty i serki, jaja, sery, mięso paczkowane, pieczywo, dania gotowe, a nawet gorącą kawę, herbatę, czy czekoladę z automatu. W asortymencie nie ma natomiast alkoholu, ze względu na brak możliwości zweryfikowania wieku klienta.

- W odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się trend convenience, wdrażamy rozwiązania technologiczne, które zwiększają efektywność pracy sklepów oraz odpowiadają na potrzeby klientów, którzy chcą robić zakupy wygodnie, blisko domu, w dogodnych godzinach - zaznacza Robert Rękas, członek zarządu Lewiatan Holding, a już niebawem prezes sieci w miejsce przechodzącego na emeryturę Wojciecha Kruszewskiego. - Dlatego jako sieć rozwijamy przyjazne i bliskie sklepy, a w naszej strategii działania silnie stawiamy na dopasowanie do lokalnych potrzeb i oczekiwań naszych klientów – dodaje Rękas.

Pierwszy samoobsługowy sklep Lewiatana postawiony został przed "zwykłą" placówką sieci, działającą przy ul. 29 Listopada 57-59 w Krakowie (jej pracownicy będą uzupełniać towar). Za pomysłem mini-Lewiatana stoją Alicja i Wiktor Wieleccy z Krakowa, którzy zyskali wsparcie ze strony Lewiatan Małopolska, czyli jednej z kilkunastu regionalnych spółek tworzących sieć, oraz centrali, czyli Lewiatan Holding.

Kazimierz Mars, wiceprezes Lewiatan Małopolska zdradza portalowi wiadomoscihandlowe.pl, że kolejne samoobsługowe Lewiatany powinny ruszyć już niebawem. - Zainteresowanie otwarciem samoobsługowego sklepu jest wśród naszych franczyzobiorców duże. Spodziewamy się kolejnych otwarć. Samoobsługowe sklepy planujemy uruchamiać przy placówkach stacjonarnych - zapowiada przedstawiciel sieci, w skład której wchodzi już ok. 3,2 tys. sklepów w Polsce.

Wiceprezes Lewiatan Małopolska nie zdradza, z jakim nakładem inwestycyjnym wiązało się uruchomienie pierwszego samoobsługowego, czynnego przez 24 godziny na dobę sklepu, ani jak rozłożone zostały koszty między partnerów przedsięwzięcia. To informacja kluczowa dla franczyzobiorców potencjalnie zainteresowanych postawieniem samoobsługowych punktów z maszynami vendingowymi przed własnymi sklepami.

- Wierzymy, że samoobsługowy sklep, który od stycznia działa w Krakowie, będzie inspiracją dla innych naszych franczyzobiorców. Zachęci ich do wykorzystania tego rozwiązania w swoim sklepie, ale też do zgłaszania własnych pomysłów - podkreśla Kazimierz Mars.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Maja z Wawy 08.02.2020

  Ciekawe czy będzie ta nowa słomka lewiatana z ziarnami, PYSZNA.

 • Olo 06.02.2020

  Nazywanie dużego automatu weddingowego 'sklepem' to duże nadużycie... to jest tylko automat podający kilka produktów a nie sklep... Lewiatan kompromituje się jak Carefoure tym rozwiązaniem. Jest jak na razie JEDEN sklep samoobsługowy w Poznaniu reszta to atrapy by wzbudzić zainteresowanie prasy.

 • tak 06.02.2020

  ciekawe kto w niedziele będzie uzupełniał ten innowacyjny sklep ...

 • TB 05.02.2020

  to jak postawić piec przed piekarnią :-)

 • Lukasz 04.02.2020

  Pierwszy samoobsługowy co ? Bo jakoś nie widzę tutaj sklepu samoobsługowego tylko tandenty vending z dachem.

 • Roman Kołderka 04.02.2020

  3 maszyny vendingowe postawione obok siebie z logo Lewiatan :) w szkole mojego syna też taki sklep jest :) Gratuluje realizacji

 • poi 04.02.2020

  Oczywiscie w Japonii nie ma zakazu handlu. Raczej chodzi o to, zeby jakis drobiazg (np. wode) mozna bylo kupic szybko. Tam mozna placic gotowka.

 • poi 04.02.2020

  Jak w Japonii, kilkanascie lat temu - na kazdym rogu.

 • DM 04.02.2020

  zwyła maszyna vendingowa... jaki to sklep? takie sklepy stoją w biurach, szkołach od 20lat!
  innowacja na miarę swoich mozliwości

 • Zzzz 04.02.2020

  Lewiatan - takie maszyny łał. Pozytywne zaskoczenie! Tylko dlaczego w tych maszynach nie można płacić gotówką?!?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.