23.11.2016/13:50

Sieć Słoneczko liczy ponad 400 sklepów

Szykująca się do debiutu na NewConnect sieć sklepów Słoneczko przekroczyła granicę 400 placówek w Polsce - ma 401 sklepów. W zdecydowanej większości są to sklepy franczyzowe, za wyjątkiem 23 sklepów własnych, tzn. należących do Grupy Bać-Pol. To końca br. Bać-Pol zamierza otworzyć jeszcze cztery sklepy własne z takim szyldem.

Sklepy Słoneczko znaleźć można we wszystkich województwach Polski za wyjątkiem woj. opolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Największe skupiska sklepów znaleźć można na południowym wschodzie kraju oraz w okolicach Zielonej Góry, Poznania i Włocławka. Oprócz tego pod szyldem Słoneczko działają również cztery sklepy w Wielkiej Brytanii, zlokalizowane w Coventry, Worcester, Leamington i Nuneaton.

Przypomnijmy, sieć Słoneczko powstała w 2002 r. Dziesięć lat później przedstawiciele sieci deklarowali, że będą w stanie powiększać sieć nawet o jeden sklep dziennie. Na początku 2014 r. sieć liczyła 250 sklepów, a na koniec roku 2014 - około 350 sklepów.

Średnia powierzchnia sprzedażowa sklepów Słoneczko to 81 mkw. Asortyment w sklepach waha się w przedziale między 3 tys. a 8 tys. SKU, a średnia wartość koszyka to 8-13 zł.

Przypomnijmy, Grupa Bać-Pol chce, aby spółka Słoneczko jeszcze w czwartym kwartale br. zadebiutowała na rynku NewConnect. Zgodnie z deklaracjami Leszka Bacia, właściciela i prezesa Bać-Polu, na giełdę trafić ma 10 proc. akcji Słoneczka. Minimalny pakiet akcji do kupienia będzie wart 30 000 zł. Cena emisyjna akcji wyniesie 6 zł, wielkość emisji - 333 333 akcje, a wielkość oferty akcji - 1 999 998 zł.

Grupa Bać-Pol to podmiot działający w obszarze zarówno hurtowym, jak i detalicznym. W ramach grupy, w obszarze dystrybucji funkcjonują takie spółki, jak Bać-Pol, Marspol, Bos-Pol i Serpol. Z kolei część detaliczną Bać-Polu tworzą spółki Spar Polska i Słoneczko.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.