17.03.2020/09:57

Trzy fundusze inwestycyjne zainteresowane przejęciem sieci Asda od Walmartu

Walmart kontynuuje poszukiwanie kupców lub inwestorów dla brytyjskiej sieci Asda. Według Bloomberga otrzymał oferty od 3 funduszy inwestycyjnych.

Funduszami, które złożyły wstępne oferty są Apollo Global Management Inc., Lone Star Funds i TDR. Według informacji Bloomberga wartość firmy może wynieść ponad 7 miliardów funtów (czyli 8,6 miliarda dolarów), jednak te dane nie są oficjalne.

TDR połączyło siły ze swoją spółką EG Group, właścicielką stacji benzynowych kierowaną przez miliarderów braci Mohsina i Zubera Issę. Niektórzy twierdzą, że zmienność rynku wywołana wybuchem koronawirusa wpłynie negatywnie na ich dostęp do taniego finansowania.

Według Bloomberga Walmart może zdecydować się na utrzymanie Asdy na dłużej, jeśli oferty inwestorów nie spełnią jej oczekiwań.

Przypomnijmy, że przez niemal dwa lata Walmart prowadził negocjacje z brytyjską siecią Sainsbury's, w sprawie przejęcia przez nią konkurencyjnej sieci Asda. Ostatecznie strony uzgodniły kwotę transakcji na 12 mld funtów, jednak w kwietniu 2019 r. została ona zablokowana przez brytyjski urząd ochrony konkurencji CMA – decyzja regulatora, zgodnie z miejscowym prawem, oznacza zakaz podejmowania kolejnych takich prób przez 10 lat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.