14.05.2020/14:49

Uber chce kupić Grubhuba, drugą największą aplikację dostarczającą jedzenie w USA

Uber Technologies złożył ofertę nabycia Grubhub, co może doprowadzić do połączenia dwóch największych aplikacji do dostarczania żywności w USA. Do transakcji może dojść jeszcze w tym miesiącu.

Los Angeles Times przytacza słowa anonimowych informatorów, którzy zdradzają, że firmy już rozmawiają o współpracy i mogą osiągnąć porozumienie jeszcze w tym miesiącu. Żadna z firm nie potwierdziła jednak tych informacji oficjalnie.

W środę Uber zdecydował się na sprzedaż akcji za 900 milionów dolarów. Wcześniej Uber planował sprzedaż pakietu za 750 mln, a pieniądze te miały być przeznaczone na przejęcia i ogólne cele korporacyjne.

Grubhub, założony w 2004 roku, jest najstarszą z największych firm dostarczających żywność w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach konkurencja ze strony DoorDash Inc. i Uber obniżyła zyski Grubhuba. Dodatkowym kłopotem dla firm dostarczających żywność jest epidemia koronawirusa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.