09.12.2016/09:31

Ukraiński Ovostar podbije polski rynek jaj?

Ovostar Union, potentat na rynku jaj, negocjuje przejęcie farmy w Polsce – podaje „Puls Biznesu” powołując się na agencję Interfax.

Grupa przedsiębiorstw Ovostar Union to jedna z wiodących agroprzemysłowych firm ukraińskich. Należy do trójki największych producentów jaj kurzych z udziałem w wysokości 83 proc. krajowego rynku Private Label. Model biznesowy Grupy obejmuje wszystkie etapy produkcji i przetwarzania jaj, od utrzymania stad rodzicielskich kur do wytwarzania produktów jajecznych.

Jak informuje „Puls Biznesu”, po dziewięciu miesiącach tego roku Ovostar miał 53,7 mln dolarów przychodów i 12 mln zysku netto. Wejście ukraińskiej firmy do Polski może, zdaniem ekspertów, zamieszać na naszym rynku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • beengood_bee 09.12.2016

    Mamy kupować ukraińskie jajka, skoro Ukraina stosuje embargo na polskie mięso? W MinRolu widocznie nadal ważniejsze są synekury niż zwykłe kury.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.