14.09.2017/12:34

Unilever światowym liderem zrównoważonego rozwoju w swoim sektorze

Unilever po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w sektorze produktów osobistych w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Index. Firma zdobyła 89 na 100 punktów i uplasowała się na pierwszym miejscu w 11 spośród 25 kategorii.

Wskaźnik DJSI publikowany jest od 1999 roku i stanowi jeden z najbardziej wiarygodnych wyznaczników sukcesów firm w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju.

Firma Unilever bierze udział w rankingu Dow Jones od momentu jego stworzenia, a przez ten okres 18 razy była wyróżniana, jako lider sektora. W tegorocznym zestawieniu, Unilever zdobył 89 na 100 punktów, plasując się tym samym na pierwszym miejscu w 11 z 25-ciu kategorii. Dzięki temu koncern ponownie dołączył do DJSI World, globalnego indeksu inwestycji, który śledzi i analizuje działania firm wpisujących się w założenia zrównoważonego rozwoju.

– Dobre wyniki w tegorocznym indeksie są dla nas dużym osiągnięciem. Wyróżnienie to stanowi referencję dla interesariuszy i inwestorów, udowadniając, że kierujemy się wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju. Świadczy to również o sukcesie realizowanego przez nas Planu „Życie w sposób zrównoważony” oraz poświęceniu pracowników Unilever, którzy angażują się w pracę na rzecz dbania o odpowiedzialność społeczną i środowiskową – zapewnia Sue Garrard, starszy wiceprezes ds. zrównoważonego biznesu i komunikacji w Unilever.

Punktem wyjścia dla rocznej oceny Dow Jones Sustainability Index – zarządzanej przez RobecoSAM – jest kwestionariusz dotyczący czynników, które mogą mieć wpływ na realizowanie długoterminowych planów zrównoważonego rozwoju. Na podstawie zebranych danych identyfikowane są, a następnie wyróżniane, firmy, które mają perspektywy na osiągnięcie wyższych wyników niż konkurencja.

Celem Dow Jones Sustainability Index (DJSI) jest opisywanie koniunktury spółek wpisujących się w strategię CSR. W budowaniu indeksu oceniane są wyniki ekonomiczne, środowiskowe i społeczne ponad 3 000 spółek publicznych. Dzięki temu, ranking od lat wyróżnia firmy, które stanowią benchmark dla spółek angażujących się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a także mają znaczącą wartość dla inwestorów doceniających odpowiedzialne praktyki biznesowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.