24.02.2020/08:43

UOKiK wydał zgodę na przejęcie Baltony przez Porty Lotnicze

Spółka Baltona ogłosiła, że prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Baltona powzięła informację o zgodzie UOKiK na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez PPL, w dniu 21 lutego 2020 r., na podstawie komunikatu Biznes PAP. Wyrażenie powyższej zgody stanowiło jeden z warunków wezwania ogłoszonego przez PPL do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji Baltony.

PPL jest przedsiębiorstwem państwowym, zarządza lotniczą infrastrukturą lotniskową w Polsce, a w jego zasobach znajdują się porty lotnicze: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost i Port Lotniczy Radom-Sadków.

PPL posiada również udziały oraz akcje w spółkach handlowych. Przedmiotem działalności tych spółek jest m.in. zarządzanie portami lotniczymi. PPL kontroluje również wyspecjalizowaną spółkę świadczącą obsługę pasażerów, towarów i samolotów na polskich lotniskach (Welcome Airport Services Sp. z o.o.) oraz podmiot prowadzący działalność pozalotniczą: ACS Sp. z o.o. – działalność z zakresu ochrony i kontroli bezpieczeństwa pasażerów oraz bagażu w portach lotniczych.

Baltona z kolei, prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży produktów typu travel retail oraz świadczenia usług gastronomicznych (prowadzenie restauracji i kawiarni) m.in. w portach lotniczych.

W portach lotniczych położonych w Polsce Baltona prowadzi sieć punktów sprzedaży prowadzonych pod markami „Baltona Duty Free”, „Boutique Accessories”, „ZOOM”, „Baltona Crew Shop”, „Glamour by Baltona”, „Cavarious”, „Starter”, Coffee Express” oraz „Travel Chef”. Firma zaopatruje również w towary statki morskie i prowadzi punkty sprzedaży poza Polską (na lotniskach zagranicznych).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Marek 24.02.2020

    Konczcie już tę sagę i róbcie to przejęcie żeby papierosy można było kupić w Baltonie. XXI wiek a na lotnisku brak papierosów, gorzej niż za komuny

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.