05.11.2020/08:50

Wsparcie dla sprzedawców chryzantem tylko dla firm. Rząd pomyślał tylko o firmach

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej i legalnie chciały sprzedać kwiaty pod cmentarzami, lecz zamknięcie nekropolii im to uniemożliwiło, nie otrzymają państwowego wsparcia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Jak się okazuje, rząd pomyślał jedynie o przedsiębiorcach.

– Szczerze mówiąc zapomnieliśmy o osobach prowadzących działalność nierejestrową – przyznał w rozmowie z „DGP” jeden ze współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego. Taką działalność prowadzą osoby fizyczne, których przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obecnie jest to 1300 zł) oraz które w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywały działalności gospodarczej.

Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa mają odkupować od producentów i sprzedawców rośliny, które przeznaczone były do sprzedaży na przełomie października i listopada przed cmentarzami. Z funduszu przeznaczonego na walkę z koronawirusem rząd obiecał także zrefundować koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję i na własny koszt odkupują niesprzedane kwiaty.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także