19.12.2013/10:08

Związkowcy jednoczą siły w walce z Lidlem

Po protestach przed sklepami Lidla pojawiły się doniesienia, że władze sieci przygotowały wypowiedzenie umów o pracę szefowej zakładowej „Solidarności” Justynie Chrapowicz i jej zastępcy.

Wobec tej informacji pomoc i udział we wspólnych akcjach protestacyjnych zapowiedziały inne centrale związkowe i pracownicy innych sieci, m.in. Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ „Sierpień 80" w Tesco. Przypomnijmy, że w ramach akcji, które odbyły się przed dyskontami Lidl w kilku miastach, związkowcy płacili groszówkami, paraliżując funkcjonowanie sklepów. Związkowcy deklarują, że są gotowi przyłączyć się do protestów. Na razie nie wiadomo jaką formę miałyby one przyjąć. Niewykluczone, że jednym z elementów będzie informowanie klientów o złej sytuacji pracowników sieci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.