REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Sklep sieci Biedronka

Sklep sieci Biedronka (fot. mat. prasowe)

Wzrost przychodów netto wyrażonych w euro aż o 13,2 proc. zanotowała w 2017 roku Biedronka - wynika z  szacunkowych wyników za miniony rok. Łączne przychody firmy wyniosły prawie 11,1 mld euro.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Łączne przychody Jeronimo Martins w 2017 roku wyniosły 16,275 mld euro. Dla porównania, w 2016 roku było to 14,6 mld euro.

Największy wpływ na dobre wyniki firmy miał wzrost przychodów Biedronki - z poziomu 9,781 mld euro w 2016 roku. Ponadto aż o 35 proc. wzrosły przychody sieci Hebe - ze 122 mln euro do 166 mln euro. Wzrosty zanotowały wszystkie inne marki firmy - Pingo Doce o 3,1 proc. (do 3,667 mld euro), Recheio o 7,2 proc. (do 942 mln euro) i Ara o 72 proc. (do 405 mln euro).

Jak komentują władze firmy, za wzrostem przychodów stoją inwestycje w lepsze pozycjonowane cenowe, a także w "customer experience". Jednocześnie dobre wyniki dają solidną podstawę do rozpoczęcia nowego roku.

Biedronka

Jeśli chodzi o wyniki Biedronki, władze Jeronimo Martins zwracają uwagę na wzrost cen artykułów spożywczych (o 4,1 proc. do listopada). Ponadto firma potrafiła "stworzyć szanse na dynamicznie zmieniającym się rynku". W efekcie klienci zwiększyli koszyk zakupowy. 

Jak podaje Jeronimo Martins, w IV kwartale 2017 roku wzrost sprzedaży według wskaźnika LFL (porównywalna liczba sklepów) wyniósł aż 7,6 proc. W całym 2017 roku było to 8,6 proc.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, sieć otworzyła 121 sklepów. Po uwzględnieniu zamknięć sieć rozwinęła się do 2 823 lokalizacji.

Hebe

Jeśli chodzi o wyniki drugiej sieci należącej do Jeronimo Martins, Hebe, jej sprzedaż wynikała m.in. z bardzo dynamicznej ekspansji sieci placówek. W 2017 roku firma uruchomiła 30 sklepów, kończąc rok ze 182 lokalizacjami. 

Szczegółowe wyniki firmy Jeronimo Martins:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zaniepokojony konsument 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Jestem zaniepokojony jako klient. Juz teraz w ponad półmilionowym mieście w Polsce Zachodniej gdzie nie patrzę tam sklep sieci B. A ja chcę mieć wybór różnych towarów od różnych producentów w różnych sieciach. A nie wszędzie ten sam sklep i ten sam towar.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bakbar 1 ponad rok temuocena: 100% 

  stworzyć szanse = dumping

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony