REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

3 sierpnia 2016, 13:29

Liczba upadłości i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw w pierwszej połowie tego roku obniżyła się o 14 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Niemalże we wszystkich branżach zauważalna jest poprawa sytuacji i spadek liczby upadłości.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.
Liczba upadłości będzie maleć

Liczba upadłości będzie maleć (Materiały prasowe)

W związku ze zmianą prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, jaka została wprowadzona w styczniu br. obecnie dominują przyspieszone postępowania układowe i postępowania sanacyjne. Dłużnik ma dzięki nim możliwość przejścia przez proces restrukturyzacyjny z użyciem narzędzi, które wcześniej były zarezerwowane tylko dla syndyka. Jak komentuje Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w Regionie Europy Centralnej, w dalszej części roku spodziewane jest utrzymanie się pozytywnych tendencji, a liczba upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw będzie spadała w porównaniu do lat ubiegłych. Sytuacji tej będzie sprzyjał zarówno popyt krajowy, jak i eksport.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony