REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)

(Fot. materiały prasowe)

Promocja zrównoważonego rolnictwa oraz długofalowa współpraca z dostawcami mleka, warzyw i owoców to dla nas priorytety – podkreślają przedstawiciele spółek Danone.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

Firma poinformowała, że współpracuje z przeszło 250 gospodarstwami rolnymi z całej Polski. Większość rolników związanych jest z firmą od ponad dziesięciu lat.

Dostawcy są starannie dobierani i objęci wymagającymi procedurami, potwierdzającymi spełnienie standardów w zakresie jakości, bezpieczeństwa czy wpływu na środowisko naturalne. W 2016 roku wartość dodana, jaką spółki Danone wniosły do polskiego rolnictwa, wyniosła 275 mln zł. – Dbałość o wysoką jakość jogurtów i serków ma swój początek u dostawców mleka, w ich gospodarstwach. Dlatego stawiamy na długofalową współpracę z rolnikami, wspólnie dbając zarówno o wysoką jakość mleka, jak i rozwój gospodarstw – mówi Marek Wojtyna, prezes zarządu Danone, dyrektor rynku Polska i Kraje Bałtyckie.

W skłąd spółek Danone wchodzi BoboVita, która produkuje żywność dla dzieci i niemowląt.
– Posiłki, które spożywa małe dziecko, mają wpływ na rozwijanie się jego organizmu. Dlatego ogromnie istotne są jakość i bezpieczeństwo produktów. Warzywa, które trafiają do posiłków BoboVita przechodzą nawet ponad 600 testów jakości. Normy, którym podlegają, są do 5000 razy bardziej restrykcyjne niż te, które obowiązują w odniesieniu do warzyw ogólnego przeznaczenia – komentuje Paweł Piątek, dyrektor zarządzający Nutricia.

Jednym z podstawowych elementów Zrównoważonego Rolnictwa Danone dla gospodarstw mlecznych jest dbanie o dobrostan zwierząt, m.in. zapewnianie im dostępu do świeżej wody i pokarmu, odpowiednie traktowanie, leczenie oraz taką opiekę i traktowanie, które nie powoduje cierpienia zwierząt.

Danone inicjuje programy edukacyjne, poprzez które wspólnie z ekspertami wspiera rolników we wprowadzaniu nowoczesnych standardów.
Przykładem takiego programu jest ,,Nowe Pokolenie Rolników” – stworzony przez firmę Danone i Fundację TROP. Ma on na celu wspieranie dobrze prosperujących gospodarstw rolnych tak, by rolnicy rozwinęli swoje umiejętności zarządzania gospodarstwem. Program pozwala rozwijać zarówno umiejętności miękkie, jak i umiejętności zarządzania gospodarstwem w nowoczesny sposób.

– Dzięki naszemu unikalnemu modelowi współpracy wszystkich rolników znamy osobiście, a z większością współpracujemy od wielu lat. Możliwość realizacji wspólnych projektów na partnerskich zasadach, umacnia nasze relacje i pozwala wspólnie sprostać wyzwaniom stawianym przez konsumentów naszych produktów. Każdy dostawca jest częścią naszego zespołu, a tylko zgrany zespół jest w stanie osiągać najlepsze wyniki – mówi Wioletta Raczkowska, dyrektor ds. Zakupów Mleka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony