REKLAMAProxi.cloud 11-25.10.2019

Zarząd spółki Helio spodziewa się, że w III kw. roku obrotowego 2018/2019 (tj. styczeń - marzec 2019) wyniku finansowego netto na poziomie ok. 1 mln zł względem 3,48 mln zł zysku netto za analogiczny kwartał ubiegłego roku (tj. styczeń - marzec 2018).

REKLAMA

(Helio)

W opinii zarządu Helio czynnikiem, który miał kluczowy wpływ na pogorszenie wyniku spółki było zmniejszenie rentowności brutto ze sprzedaży. „Obniżenie ww. wskaźnika było efektem przede wszystkim panujących wysokich presji cenowych w branży, będących konsekwencją uprzednich podwyżek na rynku surowcowym. Dodatkowo wzrosły koszty działalności operacyjnej, w tym w szczególności transportu, wynagrodzeń oraz materiałów i energii” – wyjaśnia spółka w komunikacie.

Należy przy tym odnotować, że przychody ze sprzedaży w okresie styczeń - marzec 2019 wyniosły 42,7 mln zł względem 49,39 mln zł za analogiczny okres ubiegłego roku. Jednocześnie władze spółki podkreślają, że „fluktuacja przychodów ze sprzedaży na poziomie plus-minus kilku-kilkunastu procent r/r w poszczególnych kwartałach roku obrotowego jest jednak typowa dla działalności firmy, tym bardziej w kontekście wyjątkowo późnego terminu tegorocznych świąt Wielkanocy (druga połowa kwietnia w 2019 względem końca marca w 2018), powodującego przesunięcie się części przedświątecznego piku sprzedażowego już na kolejny kwartał roku obrotowego.”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony