REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
W handlu pracuje coraz mniej młodych osób

W handlu pracuje coraz mniej młodych osób (fot. SSZ)

Choć w 7 z 16 województw utrzymuje się dwucyfrowe bezrobocie, w Polsce brakuje rąk do pracy – pisze „Puls Biznesu”. To coraz większa bolączka handlu.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

2016 był specyficznym rokiem na rynku pracy. Z jednej strony zatrudniono rekordowo dużo osób, a stopa bezrobocia była najniższa od ćwierć wieku, z drugiej coraz trudniej o ludzi do pracy. 

Jak podaje „Puls Biznesu”, w ciągu obecnego roku liczba wakatów w gospodarce wzrosła o 30 proc. i to pomimo napływu do Polski ponad 1 mln Ukraińców. Brak rąk do pracy może w przyszłości wpłynąć negatywnie na nasz rozwój gospodarczy. Handel, który wciąż nie jest postrzegany jako atrakcyjny pracodawcę, cierpi z tego powodu coraz bardziej. 

Problemów z pracą nie ma przede wszystkim w dużych miastach – w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach czy w Warszawie bezrobocie wynosi średnio zaledwie 3 proc. Ale to właśnie w dużych aglomeracjach sieci handlowe mają największy problem z pozyskiwaniem pracowników.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony