REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

16 października 2019, 09:36

(fot. pixabay.com)

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało broszury zawierające istotne dla przedsiębiorców informacje dotyczące zasad eksportu, importu oraz formalności celnych w przypadku bezumownego Brexitu.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

W przypadku bezumownego Brexitu pojawi się konieczność dopełniania przez przedsiębiorców standardowych formalności celnych: składania zgłoszeń i deklaracji celnych oraz płacenia należności celnych i podatkowych (VAT i akcyza). MRiRW zwraca przedsiębiorcom uwagę m.in. na to, że podmioty, które aktualnie nie dokonują obrotu towarowego z krajami spoza UE, będą zobowiązane do zarejestrowania się w usłudze e-Klient na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).

Przedsiębiorcy powinni pamiętać także o szeregu obowiązków, w tym posiadania nr EP czy posiadania nr EORI, jak również o towarach objętych obowiązkiem posiadania pozwolenia i wielu innych. Wskazówki przygotowane przez MRiRW mogą się okazać pomocne, gdyż brexit bez umowy wydaje się coraz bardziej prawdopodobny.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony