REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

 

8 maja 2018, 12:47

(fot. materiał partnera)

Z badań „Trendy na rynku żywności” przeprowadzonych przez Bakalland wynika, że konsumenci przy wyborze produktów spożywczych przede wszystkim zwracają uwagę na ich jakość. Śledzą również prozdrowotne trendy kulinarne i zgodnie z nimi zmieniają swoją dietę - stąd rosnąca popularność superfoods, do których można zaliczyć różne gatunki orzechów, ziarna czy pestki. Duże znaczenie mają również rekomendacje autorytetów takich jak Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), który oznaczeniem „Zalecane w codziennej diecie” potwierdza najwyższą jakość i dobroczynny wpływ na organizm określonych produktów.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Dane Bakalland pokazują, że dla 85 proc. konsumentów jakość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór określonego produktu. Aż 50 proc. badanych deklaruje, że śledzi trendy kulinarne i jest z nimi na bieżąco. Często przekładają to również na zmianę swoich zachowań i postaw: dla 29 proc. konsumentów trendy są inspiracją do zmiany nawyków żywieniowych, wpływają na decyzje zakupowe u 25 proc. badanych oraz mają przełożenie na dietę 19 proc. z nich.

W ostatnich latach jeszcze bardziej eksponuje się zalety zdrowego stylu życia, którego podstawowymi elementami są odpowiednia dieta i sport. Obserwujemy wyraźny prozdrowotny trend i rosnącą ciekawość kulinarną konsumentów, przekładającą się na chęć poszukiwania nowych, ale jednocześnie zdrowych smaków. Wzrasta świadomość dotycząca tego, które produkty ze względu na bogactwo minerałów i witamin należy włączyć do codziennego jadłospisu. Stąd tak popularne są dziś orzechy czy ziarna dostarczające cennych składników, makro- i mikroelementów czy zdrowych tłuszczy - mówi Ewelina Haraburda, Product Manager marki Bakalland.

Orzechy w piramidzie zdrowia i aktywności fizycznej

Cenne właściwości orzechów dostrzegli również eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia, włączając je do gruntownie przebudowanej Piramidy Zdrowia i Aktywności Fizycznej w 2016 r. Piramida to podstawowe narzędzie, które odzwierciedla sposób, w jaki konsumenci powinni komponować swoją codzienną dietę. Uwzględnia ona niezbędne składniki i ich odpowiednie proporcje w powszednim menu. Umieszczenie w piramidzie orzechów obok już występujących ziaren i owoców jeszcze bardziej uwypukla ich drogocenne wartości.

Rekomendacja ekspertów

Instytut Żywności i Żywienia stara się podpowiadać konsumentom, które produkty wybierać, by mieć pewność co do ich najwyższej jakości oraz dostarczyć organizmowi pożądanych składników odżywczych. Rekomendowane przez ekspertów produkty Bakalland oznaczone są specjalnym logo z informacją „Zalecane w codziennej diecie”.

Orzech orzechowi nierówny. Kluczem odpowiedniego wyboru jest jakość. W przypadku bakalii bardzo dużo zależy od kraju i plantacji, z których pochodzą, ale również sposobu ich uprawy, zbiorów, transportu i przechowywania. Przy wyborze bakalii warto więc nie tylko zwracać uwagę na to, jak wygląda produkt, czyli np. czy orzechy są całe i mają gładką skórkę bez uszkodzeń, ale również bazować na opinii ekspertów, którzy dokonali weryfikacji i potwierdzają to swoim autorytetem. Znak „Zalecane w codziennej diecie” Instytutu Żywności i Żywienia na opakowaniach Bakalland podkreśla wartości płynące z produktu, a dodatkowo utwierdza konsumentów w przekonaniu, że sięgnięcie po nie na półce jest słusznym i zdrowym wyborem – dodaje Ewelina Haraburda.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony