REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Sieć Piotr i Paweł w komunikacie rozesłanym w środę do mediów zapewnia, że wszystkie spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej uregulowały zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego, a tym samym "wypełniły przesłanki do realizacji kolejnych etapów restrukturyzacji".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Przypomnijmy, że Piotr i Paweł znalazł się pod ścianą po tym, jak na początku sierpnia Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto zdecydował o umorzeniu sanacji w jednej z trzech spółek tworzących sieć (Grupa Piotr i Paweł). Jednak postanowienie sądu minimum przez kolejny miesiąc nie dotarło pocztą z poznańskiego sądu do poznańskiej siedziby spółki. Do tej pory sieć nie przyznała oficjalnie, że odebrała pismo; z kolei sąd wielokrotnie unikał odpowiedzi na pytania naszego portalu o losy przesyłki, by na koniec potwierdzić jedynie, że została wysłana 3 sierpnia.

Patryk Filipiak, prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, spółki będącej zarządcą sądowym wszystkich trzech znajdujących się w sanacji spółek, które tworzą Piotra i Pawła, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl zapewniał, że spółka Grupa Piotr i Paweł "spłaci długi posanacyjne, które to były przyczyną umorzenia postępowania przez sąd, a wtedy postanowienie sądu zostanie uchylone".

Filipiak traktował decyzję sądu o umorzeniu sanacji jako swego rodzaju "ostateczne wezwanie do zapłaty". Na posiedzeniu, w trakcie którego rozpatrywana była kwestia umorzenia sanacji, spółka zasygnalizowała sądowi, że jest gotowa spłacić bieżące zobowiązania do końca września. - Sąd stwierdził, że koniec września to jednak trochę za późno i swoim postanowieniem niejako wezwał spółkę do tego, by spłaciła zobowiązania wcześniej - komentuje Patryk Filipiak.

Ze środowego komunikatu zarządu Piotra i Pawła wynika, że koniec końców udało się spłacić zaległości posanacyjne.

- Spółki czekają na uprawomocnienie się złożonych spisów wierzytelności. Po ich potwierdzeniu przez sąd przygotowane zostaną propozycje układowe - czytamy w najnowszym komunikacie Piotra i Pawła. Zarząd Piotra i Pawła zapewnia że liczy na to, iż do głosowania nad układem uda się doprowadzić jeszcze w tym roku.

- Przy wsparciu inwestora (Spar Group z RPA - dop. red.) koncentrujemy się na spłacie zobowiązań, negocjacjach umów i odbudowaniu potencjału logistycznego. Dotychczas podpisaliśmy lub odnowiliśmy kontrakty z ponad 200 dostawcami. Wkrótce powinniśmy osiągnąć docelową ofertę logistyczną dla naszych partnerów handlowych i sklepów własnych - dodano.

Jak zapewnia zarząd sieci w komunikacie, "porozumienia z bankami, wszystkimi współpracującymi ze spółkami Piotra i Pawła, są na tyle istotne, że pozwalają patrzeć z dużym spokojem i optymizmem na dalszy przebieg i zakończenie postępowań sanacyjnych".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 21

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 9
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (18)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Andrzej z Wronek 18 9 miesięcy temuocena: 90% 

  Ten portal opiera się tylko na pustych oświadczeniach Piotra i Pawła.Minimum dziennikarstwa.

  oceń komentarz
 • ~Mariolka 17 9 miesięcy temu

  Czyli Zarząd Piotr i Paweł nie respektuje prawa?Czy można złożyć w tym aspekcie doniesienie do prokuratury?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kubulek 16 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Może portal się dowie dlaczego Grupa Piotr i Paweł nie złożyła do e-krs sprawozdań za rok 2018, a sprawozdania za rok 2017 są tam włożone bez opinii Biegłego Rewidenta. Skoro jest tak dobrze i super to może warto się pochwalić, w szczególności, że jest to wymagane przez polskie prawo?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub K 15 9 miesięcy temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oliwia 14 9 miesięcy temuocena: 58% 

  ZESR** SIE.

  oceń komentarz
 • ~Franek 13 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Abb W każdym z wyjątkiem może 2-3 sklepów! Ale są przypadki że Franczyzobiorcy spłacili swoje zobowiązania do ZERA jak np po pójściu do Cerrfoura , sęk w tym ze w tych lokalizacjach jest zamrożone w ramach Sanacji spółki Grupa PIP kilkaset tysięcy złotych do Wynajmujących a teraz zostanie do zredukowane o kilkadziesiąt procent! Czy to nie czysty zysk dla PIP?Reszta musi spłacić wszystko co do Grosza a PIP sobie tą kasę zredukuje w ramach układu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abb 12 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Gdzie w jakim regionie Franek ma problem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Redakcja 11 9 miesięcy temu

  Szanowny Panie Kamilu, prosimy o przesłanie więcej informacji o Pana sytuacji na naszego redakcyjnego maila: info@wiadomoscihandlowe.pl. Pozdrawiamy, redakcja wiadomoscihandlowe.pl.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamil32 10 9 miesięcy temuocena: 67% 

  Jestem przewoźnikiem w PIP i jeszcze żadnemu przewoźników nie uregulowali zaległych pieniędzy śmieszny ten artykuł

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 9 9 miesięcy temuocena: 75% 

  Ja apeluje tylko do wierzycieli, nie akceptujecie żadnego układu i redukcji. Jestem franczyzobiorca Piotra i Pawła to co się dzieje tam to temat na książkę ale zarówno moja Spółkę jak i innych doprowadzili w ciągu kilkunastu miesięcy do ruiny finansowej głównie przez brak możliwości przejścia do innej sieci gdyż lokalizacje prowadzone przez franków były w planie sanacyjnym a obroty w sklepach spadły nawet o 50% i więcej.Dzis każą sobie spłacić wszystkie zobowiązania wraz z odsetkami nawet bez podstawną opłatę franczyzowa sami chcą umorzyć swoje długi o kilkadziesiat procent u dostawców i wynajmujących.Taki pomysł na biznes

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kubuś 8 9 miesięcy temu

  Jak to uchylone?Co to za prawo? Czyli jak złodziej ukradnie komuś samochód Sąd wyda wyrok skazujący a samochód zostanie koniec końców zwrócony to wyrok powinien zostać uchylony!Identyczna metodologia.Zostaly wielokrotnie złamane podstawowe zasady Sanacji koniec kropka! .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pip 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Ok ,to jeszcze niech uregulują z pracownikami obiecane trzynastki i będzie wszystko dobrze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edek 6 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekawe ten wątek z tym logo? Kiedy rozprawa w Amsterdamie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Mirka 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Mirek, przecież masz na drugiej stronie tekstu info o rebrandingu... które zresztą nie jest niczym nowym. /nie popadaj w paranoję, wystarczy umiejetnosc czytania

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Są tacy co mają więcej kasy utopionej w PiP.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek 3 9 miesięcy temu

  Coś o rebrandingu fragment usunięty przy przeredagowaniu materiału, mój komentarz zresztą też... Zastanawiające to praktyki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jp 2 9 miesięcy temu

  Nam nadal wiszą ponad 4 tys. !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 1 9 miesięcy temuocena: 78% 

  Jaki układ zaproponuje PiP 5% Max 10%? Wierzyciele nie powinni się godzić na żadna redukcje ma być 100% z odsetkami w 4 lata. Tak jak inwestor chce od franczyzobiorców których pip wpędził w ostatnie dwa lata długi.Od swoich dłużników wezmą 100% a będą chcieli oddać 10...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony