REKLAMADan Cake - Baner Główny (lipiec-sierpień 2018)
Polomarket zawarł ugodę z byłymi pracownikami

Polomarket zawarł ugodę z byłymi pracownikami (fot. mat. prasowe)

Przed sądem w Bydgoszczy odbył się kolejny proces wytoczony firmie Polomarket przez byłych pracowników sieci. Żądali oni m.in. wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny. Sąd pracy zalecił kompromis. Strony zawarły ugodę – informuje Wyborcza Bydgoszcz.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Pozew dwóch byłych pracowników sieci Polomarket to kolejna ze spraw wytoczonych firmie. Powodowie żądali wypłaty wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny, odszkodowania za brak możliwości korzystania z przerw oraz za konieczność wykupu przeterminowanych towarów, a także zwrotu kosztów za przewożenie towarów samochodami prywatnymi. Postępowanie trwało bardzo krótko i zakończyło się ugodą, która wydaje się satysfakcjonować obie strony sporu – czytamy w bydgoskiej mutacji Wyborczej.

Zdaniem byłych pracowników wyrok sądu jest bardzo satysfakcjonujący i pokazuje, że roszczenia pracownicze nie były bezpodstawne i warto było o nie walczyć. Zarząd sieci Polomarket również przyjął stanowisko sądu pracy, nakłaniające strony sporu do natychmiastowego zawarcia ugody, „z zadowoleniem i satysfakcją”. Zdaniem przedstawicieli sieci sąd podzielił przekonanie pozwanej, że dalszy spór jest bezprzedmiotowy – relacjonuje Wyborcza Bydgoszcz.

Spór pomiędzy zarządem sieci Polomarket a grupą pracowników i byłych pracowników niektórych sklepów tej firmy w Bydgoszczy trwa już od połowy lutego. Całą sprawę nagłośnił wtedy Związek Syndykalistów Polskich – oddolna organizacja, której celem są działania na rzecz samoorganizacji pracowników. Pracownicy sieci skarżyli się wówczas, że przez wiele miesięcy byli wykorzystywani przez swojego pracodawcę.

Byli pracownicy rozpoczęli protesty, w ramach których domagali się m.in. wypłaty zaległych wynagrodzeń. Wskazywali też na liczne inne nieprawodłowości i oskarżali Polomarket, że nie podejmuje negocjacji, w związku z czym podczas tegorocznej Majówki zorganizowali pikiety pod trzema marketami sieci.

Protesty spotkały się z reakcją zarządu sieci, który zdecydowanie odrzucił zarzuty byłych pracowników i przypomniał, że prosił pracowników o pisemne przedstawienie szczegółów roszczeń. W wyniku braku porozumienia część byłych pracowników zdecydowała się wkroczyć na drogę sądową.

Czytaj więcej na wyborcza.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony