REKLAMADESIGNATURE - baner główny 17-20.10
Adolfo Orive od 1 kwietnia będzie prezesem Tetra Pak

Adolfo Orive od 1 kwietnia będzie prezesem Tetra Pak (mat. prasowe)

Rada nadzorcza Tetra Laval Group wyznaczyła Adolfo Orive na stanowisko prezydenta i CEO spółki Tetra Pak. Obejmie on stanowisko 1 kwietnia 2019 r. Nominacja jest następstwem decyzji o rezygnacji z tej funkcji Dennisa Jönssona, szefującemu firmie przez 14 lat. Był z nią związany przez 36 lat.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Adolfo Orive jest obecnie wiceprezydentem Tetra Pak na Amerykę Północną i Południową. Pracuje w firmie od 1993 r. Wcześniej pełnił wiele funkcji menedżerskich, m.in. był dyrektorem zarządzającym w Kolumbii i Hiszpanii, a także szefem regionu Europu Środkowej i Północnej. Do zarządu globalnego Tetra Pak Global Leadership Team został powołany w 2014 r.

Menedżer ma 55 lat. Skończył studia magisterskie z inżynierii przemysłowej na uniwersytecie Ibero-American University w Mexico i uzyskał tytuł MBAw Mexico Autonomous Institute of Technology.​

Tetra Pak jest jedną z trzech firm należących do grupy Tetra Laval – prywatnej spółki, która swoją działalność rozpoczęła w Szwecji. Pozostałe dwie firmy to DeLaval i Sidel. Obecnie Tetra Laval ma swoją główną siedzibę w Szwajcarii.

Firma od 1951 roku dostarcza rozwiązania do przetwórstwa i pakowania żywności.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony