REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)

(fot. Pit1233/Wikimedia Commons, na lic. CC0)

Firma Vue International, właściciel m.in. sieci Multikino, ogłosiło 3 lipca decyzję o przejęciu sieci Cinema3D w Polsce oraz firmy Showtime w Irlandii. Firma umacnia w ten sposób swoją pozycję na rynku rozrywki „na mieście”, dysponując łącznie 228 obiektami z 1989 salami kinowymi na terenie całej Europy.

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Firma jest obecna w 10 krajach, zajmując wiodącą pozycję w Irlandii i Polsce i należąc do liderów rynków Zjednoczonego Królestwa, Niemiec, Danii, Holandii, Włoch, Litwy, Łotwy i Tajwanu. Akwizycja zwiększy portfolio firmy w Polsce i Krajach Bałtyckich, gdzie w sumie Vue będzie zarządzało 48 obiektami z 342 salami kinowymi.

– Od powstania firmy Vue 15 lat temu notowaliśmy wzrost organiczny, ale dokonaliśmy też serii akwizycji. Dzisiaj zarządzamy najbardziej szanowanymi markami na głównych rynkach europejskich i na Tajwanie. W czasie naszej działalności dokonaliśmy 14 międzynarodowych przejęć. Obecnie zapewniamy rozrywkę poza domem ponad 80 milionom klientów rocznie. Będziemy kontynuować naszą międzynarodową ekspansję – skomentował Tim Richards, założyciel i prezes Vue International.

Od stycznia 2011 r. sieć Cinema3D uruchomiła łącznie 11 kompleksów kinowych z 49 ekranami. Obecnie trwa budowa trzech kolejnych multipleksów z 20 ekranami, zlokalizowanych w Nowym Targu i Warszawie.

Transakcja, której wartości nie ujawniono, będzie przeprowadzona za pośrednictwem spółki zależnej Vue International – Bidco plc – i sfinansowana zostanie ze środków własnych grupy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony