12.09.2018/10:07

Biedronka mocno zwiększyła sprzedaż jabłek

Ponad 72 mln kg jabłek i gruszek kupili klienci Biedronki w 2017 r. To według danych przytoczonych przez ISB wzrost aż o 15,5 proc. w porównaniu z rokiem 2016. Firma rusza właśnie z akcją, która ma zwiększyć sprzedaż tych owoców w roku 2018.

Biedronka jest jednym z największych w Polsce odbiorcą rodzimych jabłek i gruszek. Aż 99 proc. tych owoców pochodzi od 15 dostawców z Mazowsza, Lubelszczyzny, Sądecczyzny i Małopolski.

- Jabłka jonagold, szampion i ligol oraz gruszki lukasówka i konferencja to odmiany najczęściej wybierane przez naszych klientów. Wspólnie z dostawcami odtwarzamy również dawne odmiany, czego przykładem może być antonówka, która okazała się dużym sukcesem. Nasze owoce muszą spełniać nie tylko wysokie wymagania jakościowe, takie jak odpowiednia dojrzałość czy brak uszkodzeń, ale przede wszystkim posiadać wyjątkowy smak – mówi Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w Biedronce.  

Polskim jabłkom sprzyja także nasz klimat, o czym mówi w telewizyjnym spocie Paweł Jendrzejczak, współwłaściciel  i  założyciel firmy Agroserw, współpracujący z Biedronką już od 2002 roku.

- Polski klimat  sprzyja uprawie jabłek, a ciepłe dni i zimne noce nadają im wyjątkowy charakter. Od ponad 16 lat dostarczamy do Biedronki owoce wysokiej jakości, obok jabłek, ostatnio również owoce miękkie takie jak: truskawki, agrest, porzeczki, wiśnie, czereśnie oraz borówki amerykańskie – mówi Paweł Jendrzejczak.

I dodaje: - Partnerska współpraca z Biedronką, która stanowi ok. 75 proc. obrotów naszej firmy, daje nam możliwość inwestowania w nowe technologie, rozwój i zapewnia pewny zbyt dużych partii owoców – uzupełnia dostawca.

Wszystkie owoce sprzedawane są w kartonach FSC, a plastikowe wytłoczki otulające jabłka zostały zamienione na papierowe, by chronić owoce w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. 

Teraz Biedronka rusza z kolejną odsłoną akcji „Kuchnia polska” zachęcając do kulinarnej podróży po kraju - od galicyjskiej karkówki zapiekanej w jabłkach z kurkami po kresowego szczupaka z musem jabłkowym. O jakości polskich jabłek mówi również w specjalnym spocie TV Paweł Jendrzejczak, dostawca Biedronki. Oferta jest prezentowana w folderze: „Dumni z tego, co nasze. Kuchnia polska” obowiązuje od 10 do 22.09 br. lub do wyczerpania zapasów.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki - największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2830 sklepów w ponad 1000 miejscowości. Spółka zatrudnia w Polsce ponad 65 tys. pracowników. Od 1995 r. Grupa Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 12 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.