03.06.2020/19:40

Biedronka wprowadza nowe stroje dla pracowników sklepów. Zielone uniformy odejdą w niepamięć [TYLKO U NAS]

Biedronka rozpoczyna wyposażanie kasjerów, a także kierowników sklepów i ich zastępców w nowe stroje - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Dotychczasowe zielone uniformy z niebieskimi akcentami już niebawem całkowicie znikną z placówek dyskontowej sieci.

Nowe stroje - w kolorach czerni, czerwieni i antracytu - zostały już przetestowane przez Biedronkę w Wyszkowie i Białymstoku. Już w czwartek ubrania zadebiutują w jednym ze sklepów w Warszawie, a w następnych dniach i tygodniach trafiać będą do kolejnych punktów handlowych sieci należącej do Jeronimo Martins.

- Zmiana uniformów wprowadzana będzie do wszystkich sklepów naszej sieci stopniowo już latem tego roku - zapowiada biuro prasowe Biedronki. Zamiana strojów nie dokona się z dnia na dzień ze względu na gigantyczną skalę działalności sieci. Biedronka, największy detalista w Polsce, ma już ponad 3000 sklepów i na koniec minionego roku zatrudniała 68 tys. osób w sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz centrali.

- Biedronka wciąż zmienia się dla swoich klientów i pracowników. Dotyczy to nie tylko asortymentu i samych sklepów sieci, ale i strojów dla pracowników - komentuje biuro prasowe Biedronki. - Zmianie uległa przede wszystkim kolorystyka ubrań, dostosowana do kolorów marki i wyglądu jej sklepów. W skrócie: żegnamy soczystą zieleń. Teraz wykonane z materiałów wysokiej jakości koszulki i koszule są więc czarne, czerwone i antracytowe. Nowością jest też to, że kierownicy placówek będą nosić eleganckie zapinane koszule, a zastępcy kierowników dostaną antracytowe koszulki polo - dodają przedstawiciele sieci.

Jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, Biedronka przymierzała się do wymiany strojów co najmniej od 2018 r. Pracownicy sieci udostępnili nam zdjęcia kilku wariantów ubrań, które do nich wtedy trafiły pod koniec wspomnianego roku. Były to koszule w kolorach czerwonym, szarym i ciemnoszarym (w zależności od stanowiska pracownika). Jednak wówczas sieć nie przystąpiła do testów uniformów w sklepach. Pilotaż musiał zaczekać na 2020 rok i użyto w nim innych strojów.

- Wszyscy zatrudnieni w sklepach otrzymają zestawy, w skład których wchodzić będą: koszulki polo (bądź koszule dla kierowników), czerwone bezrękawniki z membraną, rozpinane bluzy i czarne fartuchy z biedronkowymi kropkami. Co ważne, na życzenie zatrudnionych w Biedronce pań komplety będą w dwóch wersjach: damskiej i męskiej - podkreśla biuro prasowe Biedronki.

Jedną ze zmian widocznych na nowych strojach jest... usunięcie nazwy sieci handlowej z jej logotypu. - Sympatyczny owad do tego stopnia stał się rozpoznawalny - tłumaczy tę decyzję Biedronka.

Dodaj komentarz

13 komentarzy

 • Norbert Gierczak 25.08.2020

  Te zielone do bana były

 • olka 10.06.2020

  niestety, ale na czarnym będzie widać cały kurz, brud i syf ze sklepu, wiem, bo przerabialiśmy to z firmą w innej sieci sklepów

 • Nicklogin 07.06.2020

  Dali czarne, żeby nie było widać, że brudne

 • helena25 06.06.2020

  "Co ważne, na życzenie zatrudnionych w Biedronce pań komplety będą w dwóch wersjach: damskiej i męskiej" !!!!!??? To wcześniej Biedronka miała stroje unisex?

 • Bartek 05.06.2020

  @Ewa - dziękuję...
  @fddf - to samo skojarzenie
  @Kupa - może gustowny nie był, ale z pewnością brandował

 • Aniao7081981 05.06.2020

  Wszystko fajne i super. Ale może zacząć od czystości w sklepach i również czystości mundurków u Pan. To byłby lepszy poczatek

 • Ewa 05.06.2020

  Jaki to jest kolor antracytowy?

 • Pr 05.06.2020

  Może nie będzie widać tych spoconych koszulek na personelu. Może też pomyśleć o innym materiale.

 • ANETA 29 04.06.2020

  Buhaha jestem ciekawa kiedy miały być hmmm no kiedyś tam a tu ciągle cisza

 • fddf 04.06.2020

  Renata Dancewicz?

 • mucharadża 04.06.2020

  "....czarne fartuchy z biedronkowymi kropkami" i opaski z świecącymi, migającymi czułkami. amen.

 • Czarek 03.06.2020

  Myślę że nie kolor ma znaczenia. Po pierwsze materiał a po drugie właściwy rozmiar dla każdego pracownika. Jeszcze kilka lat temu kasjerzy na Orlenie nosili koszule XXXL, nawet takie szczurki po 60kg. To moim zdaniem odbiera godność pracownikowi. Jestem ciekawy czy pracownik centrali biedronki albo Orlenu by się ubrał w strój trzy rozmiary za duży do biura

 • Kuba 03.06.2020

  Nareszcie, te zielone to klapa kompletna.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.