29.03.2018/11:09

Bricomarche otwiera 150. sklep w Polsce. Sieć uruchomi kolejnych 50 placówek do końca dekady

Sieć Bricomarche otworzyła 28 marca swój 150. sklep w Polsce. Placówka uruchomiona została we Wrocławiu, przy ul. Królewieckiej 72.

Wrocław to kolejna polska aglomeracja, która znalazła się na mapie sklepów Bricomarché. W lutym sieć przejęła lokalizację po Castoramie w Poznaniu. Przypomnijmy, że aktualna strategia rozwoju Bricomarché zakłada umacnianie pozycji sieci nie tylko w małych miejscowościach, lecz również w dużych miastach.

– W 2018 roku planujemy otworzyć kilkanaście nowych supermarketów Bricomarché - informuje dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce. - Zgodnie z naszym planem bieżący rok zamierzamy zakończyć liczbą 160 działających sklepów, a do 2020 roku chcemy, by w Polsce działało 200  marketów Bricomarché - dodaje.

Coraz częściej sklepy Bricomarché będą się pojawiać w dużych miastach. Dyrektor generalna sieci podkreśla jednak, że przy inwestycjach w największych aglomeracjach firma stara się "zachowywać wielką ostrożność przy wyborze lokalizacji".

- Ekspansja w aglomeracjach stawia przed nami spore wyzwania. W takich miejscach musimy konkurować z największymi graczami na rynku. Jest to możliwe dzięki niskim cenom oraz bogatej ofercie produktowej szyldu Bricomarché - dodaje Jańczak-Stefanide.

Bricomarché sukcesywnie dąży do osiągnięcia trzeciego miejsca w segmencie sklepów "dom i ogród" w Polsce. W ubiegłym roku jej obroty wzrosły do poziomu ponad 2 mld zł. Tak dynamiczny wzrost jest najlepszym wynikiem na rynku.

Sieć Bricomarché działa w ramach Grupy Muszkieterów, w której skład wchodzi także sieć supermarketów spożywczych Intermarché. Muszkieterowie mają w Polsce łącznie 380 punktów sprzedaży. W sklepach i magazynach logistycznych grupy w naszym kraju zatrudnionych jest ok. 15,8 tys. osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.