27.03.2020/17:12

Carrefour rozda pracownikom do 1000 zł nagrody za pracę w czasie pandemii koronawirusa

Doceniając zaangażowanie swoich ekip, Carrefour przygotował dla pracowników sklepów i magazynów nagrodę do 1000 zł za ich wysiłek. Dzięki nim sklepy są cały czas otwarte, bezpieczne i pełnią ważną rolę w społeczeństwie, zapewniając swoim klientom dostęp do najbardziej potrzebnych dziś produktów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • agent 18.04.2020

  A co z pracownikami z agencji? Czy też dostaną dodatek?

 • pracownik 29.03.2020

  To jest kolejny przykład tego jak firma Carrefour Polska manipuluje w mediach i nie mówi o wszystkim. Ustalają zasady które działają wstecz. To firma nakazała nam planować urlopy i do końca marca wybierać zaległe. Teraz wprowadza warunki że za marzec i kwiecień jeśli pracownik przepracuje wszystkie dni robocze otrzyma premie 1000zł BRUTTO wypłaconą w maju.1 dzień urlopu itp. i 200zł mniej Jak to się ma do pracowników z Francji którzy otrzymali 13,14 i 1000E premii...to co dała firma Carrefour Polska jest dla mediów a nie dla pracowników...To nie jest żadna pomoc. Ludzi ryzykują zakażeniem, są przemęczeni bo pracują za kilka osób. Po prostu to jest ZENADA. Ludzie idą na L4 ze zmęczenia i obawy o swoje zdrowie a dodatkowo to co zrobili jeszcze bardziej utwierdziło nas że firma nie pomaga nam tylko chce jak najwięcej zaoszczędzić...zła passa do nich wróci i skończą jak TESCO. Carrefour Polska w 2019r zanotowało rekordowy zysk ponad 6% naj. w Europie
  Co z pracownikami którzy zachorują...

 • plusik 29.03.2020

  ciąg dalszy: Dodajmy do tego kwestię przymusowego wykorzystania zaległego, zeszłorocznego urlopu do końca marca i mamy taką sytuację, że pracownicy, którzy takowy urlop wybierali w marcu są Z GÓRY skazani na mniejszą premię. A marzec już mija i moim zdaniem kwestia połączenia marca i kwietnia jako jeden okres objęty premią nie był tu bez znaczenia. Po prostu firma wiedziała ile było zaległych urlopów wybranych w marcu, bo decyzja o premiach została podjęta 27 marca.
  Dlaczego nie można rozdzielić premii za marzec i kwiecień, dlaczego zasada lex retro non agit nie działa w Carrefour Polska?

 • Foniaka 29.03.2020

  A ja po wzmożonym wysiłku i zostawaniu po godzinach za darmo w tygodniu gdzie klient na kliencie siedział zachorowałam. Wiadomo, całe dnie w pracy, zmęczenie, tysiąc ludzi w związku z tłokiem dmucha w twarz. Tydzień zwolnienia (jedyne zwolnienie przez 8 lat pracy). Wracam w środku epidemii i teraz się okazuje że moje ryzykowanie zdrowia i moje poświęcenie kiedy potrzebowali jest warte dla CARREFOUR 0 zł. Także ryzyko zakażenia przez pozostałe 7 tygodni w pracy nie jest zerowe przecież.
  Zwłaszcza że skrócili godziny pracy, ale nie darują ani minuty. Więc teraz druga i pierwsza zmiana kasjerów spotykają się w takim tłoku w pomieszczeniu rozliczeń że ledwo wejść można. A połowa ludzi, to firma zewnętrzna, większość jest po razie bo lata po rożnych sklepach.

 • plusik 28.03.2020

  "Carrefour przygotował dla pracowników sklepów i magazynów nagrodę do 1000 zł za ich wysiłek."
  Tylko niewielki odsetek pracowników może liczyć na to, że otrzyma wspomniane 1000zł BRUTTO. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że owa premia dotyczy okresu marzec+kwiecień łącznie.
  Premię 1000 zł brutto otrzymają pracownicy, którzy we wspomnianym powyżej okresie nie korzystali z:
  - opieki nad dzieckiem,
  - urlopu na żądanie,
  - urlopu chorobowego.
  I to jest fair (inne sieciówki mają w zasadzie takie same zasady przyznawania premii frekwencyjnej), ale jest jeszcze jeden warunek:
  jeżeli pracownik w tym okresie WYKORZYSTAŁ lub zamierza wykorzystac (w miesiącu kwietniu) wcześniej zaplanowany urlop wypoczynkowy w wymiarze:
  - 1 do 3 dni to jego premia zostanie uszczuplona do 800zł brutto,
  - 4 do 7 dni, 500 zł,
  - powyżej 7 dni: NIE DOSTANIE NIC
  Dodajmy do tego kwestię przymusowego wykorzystania zaległego, zeszłorocznego urlopu do końca marca i mamy taką sytuację, że pracownicy, którzy takowy urlop mieli.

 • Pracownik 28.03.2020

  Taaa, ale mi premia. Warunkiem jest 100% obecność w pracy w marcu i kwietniu (łącznie). Zaplanowany urlop traktowany jest jak nieobecność. Również taki, na który pracownik poszedł, bo go firma wysłała w marcu, żeby odebrał zaległe dni. Dobrze to obliczyli. Prawie nikt nie dostanie tej premii.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.