20.05.2020/12:50

Czym klienci oddychają w centrach handlowych?

W centrach handlowych konsumenci muszą zachowywać dwumetrowy dystans do innych osób, ale nic to nie da, jeżeli w budynkach nie wymienia się powietrza na świeże, a korzysta z recyrkulacji powietrza zużytego.

W rękawiczkach, maseczkach, często dezynfekując ręce – tak wyglądają zakupy centrach handlowych. W sklepach może również przebywać ograniczona liczba klientów. Rządowe wytyczne zalecają również utrzymywanie rygorystycznych zasad w zakresie wymiany powietrza, poprzez doprowadzanie do budynku (w miarę możliwości technicznych) głównie świeżego powietrza z zewnątrz, z możliwie jak najmniejszym dodatkiem powietrza z systemu cyrkulacji.

Blue City ma niezwykle wydajny system wentylacyjny, obsługiwany przez 80 central wentylacyjnych, które w 100 proc. korzystają ze świeżego powietrza, a nie pochodzącego z obiegu zamkniętego. - Wydajność instalacji jest na  bardzo wysokim poziomie: dla powierzchni atrium i pasaży to ponad 500 000 m3/h, z kolei dla powierzchni najmu  to ponad 800 000 m3/h świeżego powietrza – informuje Robert Pietrzak, dyrektor techniczny Blue City.

Dodatkowo przed ponownym otwarciem Blue City wszystkie filtry w urządzeniach zostały wymienione na nowe, a centrale wentylacyjne zdezynfekowane.

Również ogromna powierzchnia i szerokie korytarze Blue City pozwalają zachować bezpieczną odległość pomiędzy klientami. W centrum wdrożono dodatkowe procedury i czynności dotyczące utrzymania czystości. Służby sprzątające dezynfekują powierzchnie wspólne, poręcze metalowe i poręcze schodów ruchomych, kosze na śmieci oraz automatyczne kasy parkingowe. Personel serwisowy został wyposażony w maski i rękawiczki ochronne, a ochrona pilnuje przestrzegania przez klientów zasad bezpieczeństwa.

Zachowaniu zasad bezpieczeństwu sprzyja również liczba miejsc parkingowych (2500), dzięki czemu klienci mogą stawać samochodami, na co drugim miejscu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ryba 20.05.2020

    Skoro tak fajnie jest w Blue City proszę przyjrzeć się Tesco na Górczewskiej w Warszawie czy Widzewskiej w Łodzi. Tak nie ma czym oddychać. Proszę przyjrzeć się konkretnym obiektom

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.