15.09.2016/13:01

E.Leclerc chce mocniej współpracować z lokalnymi dostawcami

E.Leclerc zorganizował drugą edycję targów żywności dla obecnych i przyszłych partnerów handlowych sieci. W tegorocznych Targach Napojów oraz Produktów Spożywczych E.Leclerc udział wzięło 73 dostawców z branż: napojów (bezalkoholowych i alkoholowych) oraz słodkiej i słonej żywności. Wśród uczestników było wielu reprezentantów lokalnych biznesów spożywczych pracujących już siecią E.Leclerc lub pragnących taką współpracę nawiązać.

Po zeszłorocznych targach Nowe Trendy, na których prezentowali się producenci żywności świeżej oraz BIO, E.Leclerc zdecydował się na zorganizowanie kolejnej edycji wydarzenia dla swoich partnerów handlowych, kupców sieci oraz prezesów, dyrektorów i szefów departamentów. Wydarzenie w dwóch odsłonach: 15 oraz 22 września 2016, odbywa się w Centrum Targowo–Konferencyjnym EXPO XXI w Warszawie.

Sieć E.Leclerc działa w Polsce już od 21 lat, rozwijając się i otwierając się na kolejne grupy klientów  (m.in. fanów nowych trendów w zdrowym odżywianiu, zabieganych zwolenników szybkich posiłków) i nawiązując świetnie prosperujące partnerstwa biznesowe z podmiotami w całym kraju.

- Jako klaster spółdzielczy, zrzeszający wielu producentów regionalnych, chcieliśmy pokazać się
w E.Leclerc, by uświadamiać ludzi, co jest fajnego na Kujawach i jak dobre mogą być nasze, polskie, produkty z lokalnych surowców. Jesteśmy tu, by pokazywać swój regionalizm, a nie swoją przemysłowość. Taką możliwość daje nam właśnie E.Leclerc – mówi Ewa Grewling ze Spiżarni Kujawsko-Pomorskiej, jedna z lokalnych producentek biorących udział w warszawskim wydarzeniu w EXPO XXI.

Obecnie w sklepach E.Leclerc trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Nasze regiony mają talent”, w ramach której do regularnej oferty dołączają towary od lokalnych dostawców wielu branż, często produkowane według tradycyjnych receptur i przez rodzinne firmy z długą tradycją.

Na 22 września zaplanowana jest druga cześć Targów E.Leclerc, podczas której swoją ofertę zaprezentuje ponad 80 wystawców, w tym producenci żywności świeżej oraz wyposażenia sklepowego.

Stowarzyszenie E.Leclerc to najdłużej działająca w Polsce, bo aż od 1995 roku. Obecnie E.Leclerc zatrudnia 4700 pracowników w 43 sklepach znajdujących się w 39 miastach na terenie 16 województw. W roku 2015 sieć E.Leclerc osiągnęła obroty w wysokości 2,727 mld złotych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.