13.01.2017/12:47

Ferrero: Nutella jest bezpieczna dla zdrowia

Firma Ferrero opublikowała oświadczenie, w którym zapewnia, że jej flagowy produkt, czyli krem Nutella jest bezpieczny dla zdrowia i  nie zawiera składników kancerogennych.

Firma Ferrero postanowiła odpowiedzieć na liczne publikacje prasowe, które pojawiły się ciągu ostatnich dni i sygnalizowały, że sieci handlowe we Włoszech wycofują Nutellę z półek sklepów ze względu na, to że jest niebezpieczna dla zdrowia.

Grupa Ferrero poinformowała, że:- Nutella jest bezpieczna dla zdrowia.- Nutella nie zawiera składników kancerogennych.- Nutella nie została w żadnym kraju usunięta z półek żadnych supermarketów. Włoska sieć COOP wycofała produkty zawierające olej palmowy sprzedawane pod marką własną COOP.- Surowce i procesy stosowane w produkcji Nutelli są w pełni zgodne z wymaganiami określonymi przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).- W swoim raporcie z maja 2016 roku EFSA nie odniosła się do żadnego konkretnego produktu spożywczego.

Firma Ferrero podkreśliła, że bezpieczeństwo i zdrowie Konsumentów jest największym i najważniejszym priorytetem dla spółki. „Pragniemy podkreślić, że produkty Ferrero są bezpieczne do spożycia. (…) Dlatego też Ferrero starannie dobiera najwyższej jakości surowce i stosuje specjalne procesy technologiczne, które ograniczają zawartość zanieczyszczeń do minimum w pełni zgodnego  z wymaganiami określonymi przez EFSA. Ponadto nasze zespoły do spraw jakości bezustannie monitorują czynniki związane z powyższym, co pozwala nam zagwarantować, że nasze produkty są bezpieczne dla Konsumentów” – napisała firma w komunikacie.

I dodano: „W raporcie z maja 2016 roku EFSA przeanalizowała zawartość zanieczyszczeń w dużej liczbie rożnych produktów spożywczych i olejów. Stwierdziła, że zawartość zanieczyszczeń zależy od rodzaju stosowanego oleju i tłuszczu, jak również od procesów obróbki, jakim surowce te są poddawane.”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.