19.10.2020/13:31

Handlowa "Solidarność" chce bronić zakazu handlu w niedziele, gdyby miał być zawieszony

W poniedziałek handlowa „Solidarność” organizuje posiedzenie, podczas którego chce ustalić sposób postępowania na wypadek czasowego zawieszenia zakazu handlu w niedziele – poinformował Alfred Bujara w rozmowie z portalem Money.pl.

Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność", oświadczył, że podczas poniedziałkowego posiedzenia związkowcy będą rozmawiać o możliwych reakcjach na pojawiające się w przestrzeni medialnej spekulacje, że rząd coraz przychylniej patrzy na propozycje czasowego zawieszenia zakazu handlu w niedziele. Związkowiec zaznaczył, że rozważane będą różne formy protestu, jednak nie jest brany pod uwagę strajk, „bo trzeba osbłużyć klientów”.

Bujara przekonywał ponadto w serwisi money.pl, że nie ma potrzeby powrotu do rygorystycznych limitów liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie. Jego zdaniem „nie ma paniki, jesteśmy mądrzejsi”. Działacz przypomniał jednak, że związek podtrzymuje swój apel o przestrzeganie dobrych praktyk sanitarnych.

Czytaj więcej no stronie money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także