07.11.2018/15:01

Już oficjalnie: 12 listopada dniem wolnym od pracy i handlu

Sejm przyjął w środę ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego, uwzględniając poprawki Senatu, w tym tę wprowadzającą zakaz handlu w ten dzień. Kilka godzin później podpis pod ustawą złożył prezydent Andrzej Duda.

Sejm procedował ustawę o o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowano nad trzema poprawkami, wprowadzonymi przez Senat 26 października. Wszystkie zostały przyjęte.

Senat zaproponował wykreślenie preambuły ustawy. W drugiej poprawce zmienił sformułowanie, że 12 listopada jest "uroczystym Świętem Narodowym", na zapis, że dzień ten jest "Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej".

Trzecia poprawka zaproponowana przez Senat nie ma charakteru formalno-ceremonialnego, wywołuje ona określone skutki społeczno-gospodarcze. Skreśla ona art. 3. ustawy, który stanowił, że 12 listopada nie będą obowiązywać ustawowe ograniczenia handlu w niedziele i niektóre inne dni.

Uwaga! Zobacz także:
Państwowa Inspekcja Pracy wydała stanowisko w sprawie otwierania sklepów 12 listopada

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Boss 08.11.2018

    .... awizacja dużej dostawy na 12.11 w magazynie centralnym jednej z sieci, zapłacony transport, 99 palet, przeniesienie na inny dzień, opóźnienie, strata ...problemy, koszty,
    Ale kogo to obchodzi!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.