03.04.2020/16:20

Kaufland wydłuża godziny pracy swoich sklepów

Zarządzająca w Polsce 220 supermarketami sieć Kaufland wprowadziła od 3 kwietnia nowe godziny, w jakich klienci będą mogli robić zakupy w placówkach należących do firmy. Większość placówek będzie działała w godz. 6 - 24. Będą jednak wyjątki.

Od 3 kwietnia 2020 sklepy sieci Kaufland w Polsce będą otwarte w godzinach 6 - 24.  Ze względu na ograniczenia w prowadzeniu handlu po godzinie 22 lub 23, część sklepów jest czynna krócej lub nie prowadzi wtedy sprzedaży alkoholu.

W godzinach 6-22 będą funkcjonować placówki w Olsztynie i Suwałkach, a między 6 a 23 sklepy Bielsku Podlaskim, Kwidzyniu, Sochaczewie, Turku i Żarach.

Ograniczenia w godzinach sprzedaży alkoholu (do godz. 22) dotyczą sklepów zlokalizowanych w Mysłowicach, Nowym Sączu, Ostrowi Mazowieckiej, Świdniku, zaś do godz. 23 w Biłgoraju, Bytomiu, Chorzowie (ul. Kościuszki,  3 Maja), Gorzowie Wielkopolskim, Mińsku Mazowieckim, Puławach i Piotrkowie Trybunalskim.

Zmiany w godzinach pracy sklepów są związane z nowymi ograniczeniami w handlu, które obowiązują od 1 kwietnia i bardzo mocno ograniczają liczbą klientów, którzy mogą przebywać w tym samym czasie na terenie sklepu. Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa liczba klientów na sklep jest obecnie obliczana w stosunku do liczby kas w punkcie handlowym. Na każdy boks kasowy może przypadać trzech klientów. Nowe zasady wymusiły także na sklepach, aby w godzinach od 10 do 12 placówki obsługiwały wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia.

Sieć Kaufland liczy w Polsce obecnie 220 sklepów, a jej asortyment obejmuje w zależności od marketu od 15 000 do 21 000 produktów, w tym produkty świeże – owoce, warzywa, produkty mleczne, mięsa czy sery.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.